Koło muzyczne

Złote Pasmo i Statuetka dla najlepszego chóru w Przeglądzie Chórów Regionów Opole i Katowice Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2015 dla chóru GAUDEO Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 1 w Świerklanach pod dyrekcją Marii Skrobol.

I MIEJSCE, GRAND PRIX i STATUETKA „SZCZYGLIKA”w XXII REGIONALNYM PRZEGLĄDZIE „ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE” dla chóru GAUDEO!!!

Nagrody:

– trzydniowe warsztaty w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie
– zwiedzanie zabytkowej kopalni GUIDO w Zabrzu
– bon podarunkowy do MEDIA MARKT
– tort z cukierni KRISTOF

Fantastyczne wyniki Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego 2015!!!

NAGRODA SPECJALNA

chór POPP GAUDEO

NAGRODA I STOPNIA

dla MARTYNY SYREK

i ZOSI IWAŃSKIEJ

NAGRODA II STOPNIA

dla LAURY ABRACHAMCZYK, SANDRY KOCJAN

oraz absolwentki

JOANNY PACZKOWSKIEJ

GRATULACJE!!!

Międzyszkolny Chór Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej GAUDEO, został zakwalifikowany do udziału w ogólnopolskim projekcie AKADEMIA CHÓRALNA- Śpiewająca Polska, pod patronatem Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Akademia Chóralna to projekt stanowiący platformę rozwoju polskiej chóralistyki, począwszy od chórów szkół podstawowych, przez młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną i akademicką, po przygotowanie młodzieży muzycznie kształconej do śpiewu w zespołach zawodowych.
Doświadczenia zdobyte podczas realizacji programu Śpiewająca Polska i projektu Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, a także obserwacja chóralistyki w różnych częściach Europy, pozwoliły na stworzenie projektu stanowiącego wypełnienie luki edukacyjnej w polskim szkolnictwie ogólnokształcącym, a także będącego wsparciem w kształceniu dyrygentów.
Celem nadrzędnym projektu Akademia Chóralna jest rozpowszechnienie śpiewu jako dobra bezdyskusyjnego poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów od szkoły podstawowej do zespołu zawodowego. Dbałość o obecność śpiewu w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat to nasza misja. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zmieniającym się w zależności od wieku – różne przecież są potrzeby dzieci, dorosłych, amatorów, zawodowych śpiewaków. A że właśnie śpiew zespołowy jest najlepszą formą obecności śpiewu w życiu, dającą korzyści artystyczne, jak i psychologiczne oraz społeczne – to właśnie chóry są sposobem na realizację naszej misji”.

WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI ŚLĄSKIEJ „KAROLINKA 2014”

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W RYBNIKU

W sobotę, 28 lutego soliści Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, działającego przy naszej szkole wzięli udział w przesłuchaniach do VIII Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów pod honorowym patronatem Ministra  Edukacji Narodowej, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zabrze. Oto fotorelacja:

ZESPÓŁ WOKALNY „TOGETHER”

  • MARTYNA SYREK
  • LAURA ABRACHAMCZYK
  • SANDRA KOCJAN
  • ZOSIA IWAŃSKA
  • WIKTORIA SOLICH
  • JULIA KERMEL
  • ZUZIA WOWRA
  • WERONIKA KUCZERA
  • MUSIOLIK PATRYCJA