Zbieramy makulaturę i kartridże!

Przypominamy wszystkim, że w tym tygodniu trwa w naszej szkole wielka zbiórka makulatury oraz zużytych tonerów do drukarek i kartridży pod hasłem „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”

feta1Dochód ze sprzedaży tych surowców przeznaczymy na ratowanie koni przeznaczonych na rzeź. Akcji patronuje KLUB GAJA. Więcej na ten temat możecie przeczytać na gazetce szkolnej oraz na stronie Klubu Gaja.

Makulaturę związaną sznurkiem oraz spakowane kartridże należy złożyć w sali nr 13 u p. Ludmiły Szulik. Przypominamy, że klasy, które przyniosą najwięcej otrzymają punkty w konkursie na Gospodarza Szkoły. Będą również nagrody w postaci ocen z biologii dla uczniów wykazujących się szczególną aktywnością podczas zbiórki.

PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO AKCJI! ZBIERZMY JAK NAJWIĘCEJ!

W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.