Zapraszamy na przedstawienie Kabaretu Absurdalnego

Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret pragnie zaprosić uczniów naszego Gimnazjum wraz z nauczycielami do udziału w przedstawieniu kabaretowym, które odbędzie się 29.10.2012 r. o godzinie 8.30 w sali gimnastycznej. Czas trwania przedstawienia – 45 minut.
Celem stowarzyszenia jest ułatwienie młodzieży kontaktu ze sztuką poprzez dotarcie ze spektaklem bezpośrednio do odbiorcy. Prezentowany kabaret ma na celu zwiększenie świadomości społecznej i ułatwienie integracji pomiędzy młodzieżą pełno-
i niepełnosprawną. Lekka stylistyka przedstawienia pozwala, bez zbędnego moralizatorstwa, poruszać naprawdę ciężkie tematy; okres dojrzewania, niepełnosprawność i inne problemy społeczne.
Aktorami naszego kabaretu są Patryk Laksa, chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym, i Jakub Nowrotek, chłopiec ze szpotawą stopą z wielodzietnej rodziny. Chłopcy poprzez pełen profesjonalizm skutecznie przełamują tabu niepełnosprawności. Kabaret na swoim koncie ma już premiery w teatrze Korez, wiele nagród m.in. główną nagrodę w konkurencji Zgrzyt na festiwalu RyJeK 2010, główną nagrodę na festiwalu MoTyF, występy z Kabaretem Łowcy.B, a także wydany album muzyczny promowany singlem „Drewniany” przez stacje radiowe w całej Polsce.
Występ kabaretu „Drzewo a gada” jest bezpłatny, realizowany od września do grudnia 2012 r. na terenie szkół województwa śląskiego, w ramach zadania publicznego  -Kabaret „Drzewo a gada” nauka, kultura i integracja, zgodnego z zapisami „Strategii rozwoju kultury w województwie śląskim na lata 2006-2020”. Spektakl ten po raz pierwszy odbywał się będzie w powiecie rybnickim.
Serdecznie zapraszamy!