Zapraszamy na Dni Promocji Zdrowia!

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do czynnego udziału w

XI SZKOLNYCH  DNIACH  PROMOCJI   ZDROWIA,

które odbędą się w naszym gimnazjum od 2 – 6 czerwca 2014 r.

PONIEDZIAŁEK –  02.06. 2014 –  Dzień Sportu pod hasłem „Ruch to zdrowie” (w razie niepogody lekcje odbędą się zgodnie z planem – informacja  o zmianie terminu Dnia Sportu będzie umieszczona na stronie internetowej)

• 4 pierwsze lekcje odbywają się według podanego planu
  • 11:20 na boisku przed szkołą rozpoczynamy Spartakiadę na wesołoW tym dniu obowiązuje strój sportowy, a klasy proszone są o przygotowanie ciekawego pomysłu na sportowe kibicowanie swoim koleżankom i kolegom z klasy (transparent, hasło)!
  • Pani pielęgniarka Anna Zniszczoł będzie pełniła dyżur w gabinecie – każdy uczeń i nauczyciel będzie mógł dokonać pomiaru wzrostu, wagi, ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi (do badania cukru uczniowie muszą mieć pisemną zgodę rodziców).

WTOREK –  03.06. 2014 – Warsztaty „Z zadowoleniem patrzę w lustro”, oraz Prezentacja projektów edukacyjnych

• lekcje odbywają się zgodnie z planem
  • na 3, 4, 5 lekcji – klasy I i II spotykają się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas II zaprezentują swoje projekty edukacyjne
  • klasy III spotkają się z kosmetyczkami, które poradzą, jak dbać o skórę i wyglądać zdrowo i pięknie (sala 14):
    • 5 lekcja – klasa IIIC
    • 6 lekcja – klasa IIIB
    • 7 lekcja – klasa IIIA

ŚRODA – 04.06.2014 –  Warsztaty „Dbam o swoje zdrowie”

• lekcje odbywają się zgodnie z planem
  • na 3 lekcji odbędzie się poranek z okazji „Święta Wolności – 25-lecie wolnych wyborów 1989”
  • na 4 lekcji klasy III spotkają się ze specjalistami:
    • dziewczęta z położnymihigiena okresu dojrzewania i profilaktyka chorób piersi (sala 9)
    • chłopcy z pielęgniarką – higiena okresu dojrzewania, profilaktyka uzależnień (sala 14)

CZWARTEK – 05.04.2014 – Dzień Ludzi Pozytywnie Uzależnionych pod hasłem „Moja pasja – moim uzależnieniem”

• lekcje odbywają się zgodnie z planem
  • na 3 lekcji przedstawiciele klas (2 osoby) będą uczestniczyć w konkursie  „Właściwości czekolady” (świetlica szkolna)
  • na 3 i 4 lekcji klasy pod opieką nauczycieli uczących będą mogły obejrzeć wystawę prac, kolekcji, osiągnięć uczniów, wyróżniających się ciekawymi pasjami
  • na 5, 6, 7  lekcji  spotykamy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie chętni uczniowie zaprezentują swoje umiejętności i pasje

PIĄTEK – 06.06.2014 – Warsztaty „Zdrowie na talerzu”,  Podsumowanie XI Szkolnych Dni Promocji Zdrowia

• 2  pierwsze lekcje odbywają się zgodnie z planem
  • na 3, 4, 5 lekcji wszystkie klasy pod opieką wyznaczonych nauczycieli przygotowują Zdrowe śniadanie dla gimnazjalisty” oraz propozycję Tygodniowego jadłospisu dla gimnazjalisty”. Pracę całej klasy oceniać będą zaproszeni słuchacze Studium Dietetycznego ze swoim nauczycielem Panią Sabiną Dudą.
  • 6 lekcja –  spotykamy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie  odbędzie się  Podsumowanie XI Szkolnych Dni Promocji Zdrowia wręczenie nagród za zwycięstwo w konkurencjach sportowych, najaktywniejsze kibicowanie, wiedzę o czekoladzie, najlepszy – zdrowy jadłospis i gimnazjalne śniadanie, oraz nagrodzimy uczniów „pozytywnie uzależnionych”.

Najbardziej aktywnym klasom przyznane będą punkty w Konkursie na „Gospodarza Szkoły” oraz  nagrody.

Organizatorzy życzą miłej i zdrowej zabawy!