Z wizytą w Brukseli…

W dniach 3-7 czerwca 2012 r. uczennica naszego gimnazjum Weronika Piksa oraz uczeń janowickiego gimnazjum Bartosz Tumula pojechali na wycieczkę do Brukseli, która była nagrodą za aktywny udział w projekcie „Śladami Henryka Sienkiewicza”, nad którym patronat objęli profesor Jerzy Buzek i Wójt Gminy Świerklany Antoni Mrowiec. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Parlamencie Europejskim i i spotkanie z profesorem Jerzym Buzkiem. Oprócz tego w planie wycieczki było zwiedzanie miasteczka Leuven oraz zabytków stolicy Belgii. W tym wyjeździe uczniom towarzyszyli nauczyciele z gimnazjów w Gminie Świerklany.
Weronika tak wspomina swój wyjazd:
„Wycieczka była niesamowita! Nigdy nie spodziewałam się, że będę miała okazję gościć
 w Parlamencie Europejskim oraz spotkać osobiście pana profesora Jerzego Buzka i zamienić z nim chociaż parę słów. Ponadto zwiedziłam całą przepiękną Brukselę oraz malownicze studenckie miasteczko Leuven. Nie żałuję, że włożyłam wiele pracy i wysiłku w realizację projektu, jestem zadowolona, że moje starania i zaangażowanie zostały docenione i wygrałam główną nagrodę. Chciałabym bardzo podziękować nauczycielom i Bartkowi za wspólnie spędzony czas, za wieczorne spacery, za życzliwość i uśmiech na ich twarzach. Ten wyjazd na zawsze pozostanie w mojej pamięci.”