Z Januszem Korczakiem wśród polskich dzieci na Bukowinie w Rumunii

Z radością informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach w zakładce: Nadzór pedagogiczny – wspomaganie- upowszechnianie przykładów dobrych praktyk znajduje się opis projektu „Odkrywamy Kresy Wschodnie Dawnej Rzeczypospolitej” realizowanego przez Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach i Gimnazjum im. Ks. Walentego w Jankowicach.
Jest to dla naszego Gimnazjum wyróżnienie, poprzez promowanie działań mających na celu przede wszystkim kształtowanie świadomości historycznej i literackiej wśród uczniów.
Podczas wyjazdu do Rumunii w dniach 18-22.09.2012 r. nastąpiła m.in. prezentacja naszych dokonań w ramach obchodów „Roku Janusza Korczaka”. Więcej informacji o projekcie „Z Januszem Korczakiem wśród polskich dzieci na Bukowinie” znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce projekty.  Aby zobaczyć opis projektu kliknij tutaj.