Z Comeniusem w Bułgarii

WIELOSTRONNE PARTNERSKIE PROJEKTY SZKÓŁ- COMENIUS.

LET ME KNOW YOU: UNITED IN DIVERSITY

Z Comeniusem w Bułgarii

W ramach projektu Comenius od 20. do 25. marca miała miejsce kolejna wizyta naszych uczniów w partnerskiej szkole. Tym razem gimnazjaliści z Miarki – Piotr Mika, Jakub Klimek i Fabian Skupień – odwiedzili kolegów w Glodzewie w Bułgarii.

W trakcie wizyty mieli okazję bliżej poznać bułgarską kulturę i tradycje. Skosztowali przysmaków kuchni bułgarskiej. Polskim gimnazjalistom najbardziej przypadła do gustu musaka i szopska sałatka. Przyglądali się również procesowi przygotowania tradycyjnego deseru – bakławy. Podziwiali ludowe bułgarskie tańce, między innymi horo.

Gospodarze nie szczędzili starań, aby urozmaicić pobyt uczniom z krajów partnerskich i pokazać ciekawe zakątki Bułgarii. W ciągu dwóch dni uczestnicy projektu odwiedzili między innymi przepięknie położony Klasztor Przemienienia Pańskiego w Arbanasi i dawną stolicę Bułgarii – Wielkie Tarnowo. Wybrali  się również na wycieczką nad Morze Czarne. Olbrzymie wrażenie na uczestnikach wyjazdu wywarł pałac zwany „Cichym Gniazdem”. Położony w miejscowości Bałczik pałacyk Królowej Marii z okalającym go Ogrodem Botanicznym urzekł wszystkich niepowtarzalną kombinacją wpływów orientalnych, chrześcijańskich, antycznych i zachodnich.

Ostatniego dnia pobytu w Bułgarii odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której nasi uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz sprawdzili swoją wiedzę na temat kraju gospodarzy w konkursie „Let me know you, Bulgaria”. Chłopcy wykazali się znajomością bułgarskich obyczajów i tradycji.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

Już wkrótce ostatni wyjazd w ramach projektu Comenius. Tym razem uczniowie naszego gimnazjum wybiorą się do Turcji.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Opracowała: Joanna Jastrzębska