XIV Szkolne Dni Promocji Zdrowia

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do czynnego udziału
w XIV SZKOLNYCH DNIACH PROMOCJI ZDROWIA,
które odbędą się w naszym gimnazjum od 8 – 14 czerwca 2017 r.

CZWARTEK – 8.06. 2017 r. – Dzień Sportu pod hasłem
„Ruch to zdrowie”

– lekcje odbywają się zgodnie z planem

– od 3 – 6 lekcji na boisku Fortecy rozpoczynamy rozgrywki sportowe na wesoło. Przewodniczący wszystkich klas do 7 czerwca zgłaszają nauczycielom wychowania fizycznego swoich uczestników do konkurencji sportowych. W tym dniu obowiązuje strój sportowy, a klasy proszone są o przygotowanie ciekawego pomysłu na sportowe kibicowanie (transparent, hasło)!

– pielęgniarka Pani Anna Zniszczoł będzie pełniła dyżur w gabinecie – każdy uczeń i nauczyciel będzie mógł dokonać pomiaru wzrostu, wagi, ciśnienia tętniczego.

PIĄTEK – 9.06. 2017 r.  – Warsztaty kulinarne
„Zdrowe, smaczne i kolorowe smoothie”

Na 2 i 3 lekcji wszystkie klasy pod opieką wychowawców lub wyznaczonych nauczycieli rozpoczynają warsztaty kulinarne i przygotowują „Zdrowe, smaczne i kolorowe smoothie” oraz wykazują się wiedzą o zdrowym odżywianiu. Pracę całej klasy oceniać będzie dietetyk Pani Dagmara Rej. Zróbcie najbardziej kolorową bombę witaminową!
Zainteresowani uczniowie oraz rodzice na pierwszej lekcji mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji z dietetykiem. Pani Dagmara Rej będzie czekała na chętnych w gabinecie pedagoga.
– w sali nr 13 uczniowie klas III spotykają się z Panią kosmetyczką – Ewą Parzych, aby dowiedzieć się jak dbać o skórę, zwłaszcza w okresie dojrzewania:
– 5 lekcja – klasa 3c, 3d
– 6 lekcja – klasa 3a, 3b
Zainteresowani uczniowie oraz rodzice mogą skorzystać z konsultacji z kosmetyczką na 7 lekcji w gabinecie pedagoga.
– pozostałe lekcje odbędą się zgodnie z planem

PONIEDZIAŁEK – 12.06.2017 r. – „Ratujemy i uczymy ratować”

W tym dniu wszyscy uczniowie wezmą udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzonego przez ratowników medycznych z firmy Azymut. Szkolenie odbędzie się w sali gimnastycznej.
– 1 lekcja – klasy 2 a, b, c, d
– 2 lekcja – klasy 1 a, b, c
– 3 lekcja – klasa 3a i b
– 4 lekcja – klasa 3c i d

Uczniowie klas I wezmą udział w warsztatach profilaktycznych „Smak życia czyli debata o dopalaczach” w sali nr 13
– 4 lekcja – klasa 1a
– 5 lekcja – klasa 1c
– 6 lekcja – klasa 1b

WTOREK – 13.06.2017 r. – „Spotkania ze specjalistami
oraz pokaz sztuk walki”

– lekcje odbywają się zgodnie z planem

– klasy I spotykają się w sali nr 14 z rehabilitantem Panem dr Krzysztofem Fabianem, aby nauczyć się dbać o swój kręgosłup:
– 1 lekcja – klasa 1a
– 2 lekcja – klasa 1b i 1c

– na lekcji 2 – klasy II spotykają się w sali nr 13 z  pszczelarzem Panem Leonem Zbawickim, aby poznać wartość pracy pszczół oraz zdrowotne właściwości miodu i produktów pszczelich.

– w sali nr 9 dziewczęta klas III spotykają się z Panią Położną Marzeną Falbikowską, aby porozmawiać o higienie okresu dojrzewania i profilaktyce chorób piersi.
– 2 lekcja – klasa 3a i 3b
– 3 lekcja – klasa 3c i 3d

– w sali nr 14 chłopcy klas III wezmą udział w spotkaniu z policjantem w zakresie konsekwencji prawnych zażywania środków psychoaktywnych.
– 2 lekcja – klasa 3a i 3b
– 3 lekcja – klasa 3c i 3d

Na 5 lekcji wszystkie klasy z nauczycielami spotykają się w sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego „Rybnickie Centrum Sportów Walki”

ŚRODA – 14.06.2017 r. – Podsumowanie XIV Szkolnych Dni Promocji Zdrowia

Na 3 lekcji odbędzie się Podsumowanie XIV Szkolnych Dni Promocji Zdrowia – wręczenie nagród za zwycięstwo w konkurencjach sportowych, najaktywniejsze kibicowanie, za wiedzę o zdrowiu i umiejętności kulinarne.

Pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem.

Najbardziej aktywnym klasom przyznane będą punkty w Konkursie na Gospodarza Szkoły, dyplomy oraz smaczne i zdrowe nagrody.
Organizatorzy życzą niezapomnianych wrażeń i zdrowej zabawy!