XIV Szkolne Dni Promocji Zdrowia już za nami!

W dniach 8 – 14 czerwca odbyły się XIV Szkolne Dni Promocji Zdrowia, podczas których zostały zorganizowane różne akcje, przedsięwzięcia mające na celu promocję zdrowego stylu życia.
Tydzień promocji zdrowia rozpoczęliśmy od Dnia Sportu pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Uczniowie wzięli udział w aerobiku przeprowadzonym przez nauczyciela wychowania fizycznego Panią Sylwię Masłowską. Następnie przedstawiciele każdej z klas rozpoczęli zmagania w zawodach sportowych, a reszta uczniów z zaangażowaniem kibicowała kolegom i koleżankom. Przez cały dzień w gabinecie Pani higienistki Anny Zniszczoł, każdy uczeń, rodzic i nauczyciel mógł dokonać pomiaru wzrostu, wagi, ciśnienia krwi.
W piątek odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie pod okiem Pani dietetyk Dagmary Rej przygotowywali zdrowe, smaczne i kolorowe smoothie oraz wykazywali się wiedzą o zdrowym odżywianiu. Poziom przygotowanych smoothie był bardzo wysoki. Zainteresowani uczniowie, rodzice i nauczyciele skorzystali z bezpłatnych konsultacji z ww. Panią dietetyk oraz Panią kosmetyczką Ewą Parzych. Ponadto w tym dniu zostały zorganizowane również prelekcje dotyczące dbania o skórę, zwłaszcza w okresie dojrzewania dla uczniów klas trzecich zrealizowane we współpracy z Panią kosmetyczką, w których uczestnicy brali aktywny udział.
W poniedziałek uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach profilaktycznych „Smak życia czyli debata o dopalaczach” przeprowadzonych przez Panią pedagog Monikę Strzebniok.
We wtorek odbyły się spotkania ze specjalistami. Klasy pierwsze mogły, nauczyć się jak dbać o swój kręgosłup, dzięki przeprowadzonej prelekcji przez rehabilitanta dra Krzysztofa Fabiana. Klasy drugie spotkały się z Panem Leonem Zbawickim pszczelarzem i poznały zdrowotne właściwości miodu i produktów pszczelich.
Dziewczęta z klas drugich i trzecich zapoznały się tematyką higieny okresu dojrzewania i profilaktyki chorób piersi, dzięki przeprowadzonej prelekcji przez Panią położną Marzeną Falbikowską. Chłopcy klas drugich i trzecich w tym samym czasie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami na temat konsekwencji prawnych zażywania środków psychoaktywnych.
W tym dniu uczniowie uczestniczyli również w pokazie sztuk walki w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego „Rybnickie Centrum Sportów Walki”.
W środę 14 czerwca zostało dokonane podsumowanie XIV Szkolnych Dni Promocji Zdrowia w sali gimnastycznej, podczas którego wręczono nagrody za zwycięstwo w konkurencjach sportowych, najaktywniejsze kibicowanie, wiedzę o zdrowiu i umiejętności kulinarne.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ