Wycieczki edukacyjne

Z wizytą w Oświęcimiu

Uczniowie klas III Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach wraz z opiekunami w ramach edukacji patriotycznej i obywatelskiej zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Była to niezapomniana lekcja historii, ale także zadumy nad człowiekiem, życiem i śmiercią w kontekście słów Z. Nałkowskiej: ,,Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Ten trudny temat do tej pory znany uczniom jedynie z lekcji historii i języka polskiego stał się ich własnym doświadczeniem i punktem wyjścia do głębszej refleksji.

Pielgrzymka do Zabawy

18 października młodzież gimnazjalna kl. III przygotowująca się do bierzmowania wyruszyła pielgrzymką do miejsca kultu bł. Karoliny Kózkówny- patronki młodzieży, patronki czystych serc. Zabawa koło Tarnowa to niewielka miejscowość, w której błogosławiona żyła i poniosła męczeńska śmierć w obronie czystości. Tam właśnie podczas Drogi Krzyżowej młodzież z Ks. Proboszczem odebrała dla parafii Św. Anny relikwie bł. Karoliny, które w najbliższym czasie zostaną wprowadzone do parafialnego kościoła.