Wizyta w Rzymie

WIELOSTRONNE PARTNERSKIE PROJEKTY SZKÓŁ- COMENIUS.
LET ME KNOW YOU: UNITED IN DIVERSITY

Wizyta robocza nauczycieli i uczniów w Rzymie w ramach programu Comenius

_GX22677W dniach 9- 14 grudnia 2013 r. grupa uczniów pod opieką p. Hanny Wieczorek oraz p. Joanny Jastrzębskiej przebywała we Włoszech w Rzymie w ramach kolejnej wizyty roboczej projektu Comenius Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. Gospodarze wizyty dołożyli wszelkich starań, by wszyscy dobrze się bawili i jak najlepiej spędzili czas w ich pięknym mieście. Byliśmy bardzo zadowoleni z ogromnego zaangażowania całej społeczności szkolnej i lokalnej w przebieg wizyty.
_GX22666Naszą przygodę rozpoczęliśmy w poniedziałek 9 grudnia. Po kilkugodzinnej podróży samolotem szczęśliwie dotarliśmy do celu. Rzym powitał nas wschodzącym słońcem i dosyć chłodnym, zimowym powietrzem. Jako że byliśmy tak podekscytowani spotkaniem z naszymi kolegami ze szkoły, zupełnie zapomnieliśmy o niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W pierwszym dniu wizyty odbyło się powitanie gości przed budynkiem. Po przywitaniu mieliśmy okazję zwiedzić budynek szkoły, gdzie niezwykle gorąco powitali nas uczniowie szkoły średniej. Następnego dnia uczniowie wszystkich krajów, w tym Klaudia Knura i Jakub Marcinkiewicz z naszego Gimnazjum, przedstawili opracowane przez siebie prezentacje pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.
_GX22744Środa była dniem, w którym pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Watykanu, podczas której braliśmy udział w audiencji na placu Św. Piotra oraz zwiedziliśmy Bazylikę Św. Piotra. Tego dnia udaliśmy się na objazdową wycieczkę busem widokowym i mięliśmy okazję podziwiać największe atrakcje turystyczne Rzymu. Urzekły nas unikalne widoki starożytnych ruin zamków, bazylik czy fontann.
_GX22765W czwartek natomiast pieszo odwiedziliśmy największe atrakcje tego starożytnego miasta: Koloseum, Forum Romanum, Panteon , Piazza Venezja oraz wiele innych. Po południu mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe obrazy oraz rzeźby w Galerii Borghese. Zakończeniem tego dnia było wspólne wyjście uczniów na kręgle.
W ostatnim dniu wizyty zwiedziliśmy siedzibę burmistrza Rzymu, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami władz miasta oraz odebraliśmy certyfikaty uczestnictwa. Po ceremonii uczniowie udali się na tzw. Pizza Night, czyli wieczór z pizzą, gdzie mogli zasmakować typowej włoskiej pizzy. Najbardziej przypadła im do gustu pizza z warzywami oraz serem.
Cały ten tydzień był okazją do kolejnego spotkania z uczniami i nauczycielami z krajów partnerskich. Uczniowie naszej szkoły mogli poznać bogate tradycje i kulturę Włoch oraz skosztować specjałów kuchni włoskiej. A już wkrótce kolejny wyjazd – tym razem do Bułgarii!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z POBYTU W RZYMIE

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.