Wizyta szkół partnerskich programu Comenius w naszej szkole

Miło nam ogłosić iż nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z funduszu europejskiego na realizację projektu Comenius, Uczenie się przez całe życie.
Nasz projekt realizować będziemy wraz ze szkołami z Turcji, Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Litwy oraz Bułgarii

Już 15 października naszą szkołę odwiedzą z wizytą studyjną nauczyciele oraz uczniowie szkól partnerskich. Podczas wizyty, która trwać będzie do 20 października, zapoznamy naszych partnerów z polską kulturą, tradycjami i historią. Wybierzemy się również z wycieczką kulturoznawczą do Krakowa i Oświęcimia oraz przeprowadzimy warsztaty kulinarne podczas których nasi zagraniczni przyjaciele, zakosztują tradycyjnej kuchni śląskiej, której potrawy wykonywać będą samodzielnie ( np. wyrób klusek śląskich). Na czas trwania wizyty roboczej, przypada również w naszej szkole Dzień Patrona, będzie to zatem doskonała okazja, by przybliżyć naszym partnerom postać Karola Miarki. Z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie w języku polskim i angielskim.
Uczniowie będą zakwaterowani u rodzin goszczących naszych uczniów, co z pewnością będzie niezpomnianym doświadczeniem zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Będzie również doskonałą okazją do podszlifowania swoich językowych umiejętności.

Już wkrótce więcej informacji na temat programu Comenius w zakładce PROJEKTY.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.