Wakacje!

Wszyscy chyba  zdążyli już zauważyć, że od kilku dni trwają tak długo wyczekiwane wakacje. Warto jednak jeszcze na chwilę powrócić do ostatnich dni roku szkolnego, tak bogatych w ciekawe wydarzenia i ważne spotkania.

20 czerwca odbyły się Gimnazjalne Prezentacje, stanowiące tradycję naszej szkoły. To ważna chwila dla uczniów wyróżniających się w nauce, a zapewne jeszcze ważniejsza dla ich rodziców. Gimnazjaliści za swoje osiągnięcia otrzymali nagrody książkowe, a rodzice – listy gratulacyjne, stanowiące wyrazy uznania za niewątpliwe sukcesy wychowawcze. W tym roku spotkanie to odbyło się…pod palmami, ponieważ uczniowie klas I zabrali wszystkich w podróż na bezludną wyspę. Niewątpliwą atrakcją tej uroczystości był występ chóru Gaudeo, będącego chlubą gimnazjum oraz wielkim powodem do dumy dla całej społeczności lokalnej.

Również następny dzień obfitował w niezwykłe przeżycia, tym razem trzecioklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli. Był to bowiem moment, kiedy najstarsi uczniowie żegnali się ze szkołą – po krótkiej akademii nasi prawie absolwenci bawili się  na całego, ciesząc się ostatnimi, wspólnie spędzanymi chwilami.

No i w końcu nadszedł ten dzień, w którym wszyscy mogli z radością powitać wakacje, najpierw jednak trzeba było zamknąć rok szkolny. Najlepiej zrobili to uczniowie klas II, którzy podczas krótkiej akademii pożegnali też starszych kolegów. Następnie wyróżniający się gimnazjaliści otrzymali świadectwa oraz dyplomy za różnorodne osiągnięcia. W ten sposób zakończyło się dziesięć miesięcy wspólnej nauk. A kiedy coś się kończy, coś innego się zaczyna…możemy potwierdzić raz jeszcze – wtedy rozpoczęły się wakacje. Najlepsze jest w nich to, że będą trwały jeszcze długie tygodnie!

UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!

Zapraszamy do galerii zdjęć z zakończenia roku szkolnego i do zapoznania się z listem Minister Edukacji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.