Usprawnienia w nowym roku szkolnym – List Minister Edukacji do dyrektorów szkół i przedszkoli

pióro„Nie wszystko można i nie wszystko trzeba robić z dnia na dzień. Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, ale ewolucji. Tym bardziej, że i tak w nadchodzącym nowym roku szkolnym wprowadzamy wiele znaczących zmian. Dajemy darmowy podręcznik pierwszoklasistom, zapraszamy do szkół sześciolatki. Przy okazji, również w przedszkolach, wprowadzamy wiele udogodnień dla rodziców, uczniów i nauczycieli” – napisała w liście do dyrektorów szkół i przedszkoli minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

„Jestem otwarta na wszelkie Państwa uwagi i postulaty. Jeśli macie pomysł, jak można dalej usprawnić życie w szkole, prześlijcie proszę do MEN swoje propozycje. Obiecuję, że wszystkie zostaną przedyskutowane” – dodała.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Pani Minister oraz szczegółową listą usprawnień:

List minister edukacji narodowej do dyrektorów szkół i przedszkoli.
Lista usprawnień dla uczniów, rodziców i nauczycieli.