Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/2013 w naszym Gimnazjum

SAM_0675Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Ostatni tydzień czerwca obfitował w wiele różnych i bardzo ciekawych przedsięwzięć.
Tradycją naszej szkoły, już od kilkunastu lat, są „Gimnazjalne Prezentacje”  organizowane w naszej placówce na zakończenie roku szkolnego. W tym roku szkolnym – 2012/2013 – odbyły się pod hasłem „Gimnazjum na medal”.

W świerklańskim gimnazjum we wtorek 25 czerwca 2013 r. uczniowie prezentowali swoje talenty i umiejętności. Pierwszymi przedstawianymi medalistami byli nasi sportowcy. Wszystkie osiągnięcia, a było ich wiele, wymienione zostały w przygotowanej prezentacji multimedialnej. Później nagrodzeni, I i II miejscem, „mali” aktorzy w konkursie „Julian Tuwim – czarodziej słowa i poeta dziecięcej wyobraźni”, pięknie recytowali wiersze poety. Nie zabrakło też podczas uroczystości medalowej naszej szkolnej perełki, zespołu wokalnego Together oraz zespołu flecistów Aulos. Na zakończenie wystąpili zdobywcy
I miejsca w Regionalnym Konkursie Gwary Śląskiej, którzy zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Warzenie moczki”. Dodatkową atrakcją były tradycyjne stroje śląskie, w których wystąpili gimnazjaliści. Hasłem podsumowującym nasze całoroczne zmagania były słowa: „Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach to miejsce wolne od nudy”. Podczas całego przedstawienia wszystkie najważniejsze sukcesy można było na bieżąco śledzić, oglądając przygotowaną prezentację multimedialną przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z życia naszego gimnazjum w mijającym roku szkolnym.

W tegorocznych Gimnazjalnych Prezentacjach, jak co roku, uczestniczyli uczniowie, rodzice, Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście – sponsorzy szkoły, a zarazem partnerzy, z którymi współpraca wpływa na poprawę jakości pracy szkoły. Natomiast występy artystyczne uczniów przeplatane były wręczeniem nagród za najlepsze wyniki
w nauce oraz listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów wyróżniających się w nauce.
Oprócz gratulacji, które Pani Dyrektor Maria Rduch złożyła na ręce uczniów i ich rodziców, szczególne podziękowania Pani Dyrektor skierowała do Rady Rodziców, Rad Sołeckich, Wójta Gminy Świerklany oraz sponsorów, którzy wspierali i wspierają finansowo oraz rzeczowo świerklańskie gimnazjum, a są to:
Kwiaciarnia ,,Maja” Joanny i Zbigniewa Machoczek,
Firma Budowlana Jarosława i Marioli Kocjan,
Salon Fryzjerski ,,Miraż” Mireli Wołczyk,
Firma ,,GRAS” Katarzyny i Rafała Grabara,
Sklep ,,Gardini” Kariny Węglarek,
Piekarnia Huberta Sobocika,
Zakład Wędliniarski Joanny i Andrzeja Stania;
Klub Sportowy Forteca Świerklany – prezes Jarosław Macionczyk,
Pawilon Meblowy PIK Marcina Piksy
Hurtownia Napoi Danuty Lubszczyk,
Salon Fabryczny Adriano – Damiani Grzegorza Kopczyńskiego,
Sklep Przemysłowy Teresy i Jacka Szweda,
Blacharstwo – Mechanika Świerklany Eugeniusza i Joanny Góreckich,
Firma SEMI Kazimierza Nosiadka,
Zakład Remontowo – Budowlany Mirosława i Piotra Dronszczyk,
Sklep Spożywczy Ewy Samol,
Zakład Fryzjerski Janiny Gryt,
Rodzinny Park Atrakcji Krystyny Kulczyckiej,
Salon Kosmetyczny Elizy Michel
oraz wielu sponsorów, którzy chcą pozostać anonimowi.
Dziękujemy przybyłym gościom i sponsorom za obecność podczas uroczystości oraz pomoc kierowaną w stronę naszej społeczności szkolnej.

Z kolei w środę 26 czerwca 2013 r. uczniowie klas III bawili się podczas komersu. Najpierw absolwenci uczestniczyli we Mszy Św. w parafialnym kościele, a potem w sali GOKiR-u uroczystym polonezem rozpoczęli akademię, podczas której dziękowali za wspólnie spędzone chwile i przenieśli się na Wielką Filmową Galę, gdzie wręczone zostały BELFRY 2013 ROKU . Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Szaleństwom i radości nie było końca.

Natomiast w piątek 28 czerwca 2013 r. w sali gimnastycznej odbyła się akademia „Całe życie jest szkołą”, przygotowana przez uczniów klasy II b, pod kierunkiem M. Skrobol. Podczas uroczystości uczniowie pożegnali tegorocznych absolwentów szkoły oraz przekazali symbole szkoły: sztandar i symboliczny klucz do władzy. Uczniom, którzy zasłużyli na uznanie, osiągając wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, angażując się w życie społeczności szkolnej, reprezentując szkołę w konkursach wręczono nagrody.
Najlepszymi z najlepszych w roku szkolnym 2012/2013 są:
 JULIA GÓRECKA – otrzymała statuetkę „Prymus Absolwentów”
JULIA GÓRECKA- otrzymała statuetkę za najlepszy całościowy wynik egzaminu
gimnazjalnego
 KLAUDIA SOBIK- otrzymała statuetkę „Prymus uczniów klas I i II”
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczono również stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Julia Górecka, Marta Fajkis, Joanna Paczkowska, Jakub Gruszczyk, Emilia Rduch, natomiast stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali: Marcin Pierchała, Dominika Filec i Weronika Dąbrowska.
Po oficjalnych uroczystościach uczniowie udali się do swoich sal, by odebrać świadectwa i „pożegnać się” z odchodzącym rokiem szkolnym.

Więcej na temat osiągnięć w roku szkolnym, a także o pracy uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2012/2013  można przeczytać w  czerwcowym wydaniu gazetki „Graffiti”, który jest dostępny na stronie internetowej.

Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz zdjęć z uroczystości.