Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2011/2012

Kolejny rok szkolny – 2011/2012 – dobiegł końca. Czerwiec obfitował w wiele różnych, ciekawych przedsięwzięć, o których na bieżąco informujemy na naszej stronie internetowej.
Tradycją naszej szkoły są „Gimnazjalne Prezentacje”zorganizowane już po raz dwunasty. W tym roku odbyły się pod hasłem „EURO 2012 w Świerklanach”.
W świerklańskim gimnazjum we wtorek 26 czerwca 2012 r. trener Frank Smuta komponował nowy skład kadry narodowej z najlepszych uczniów kl. I, II, III, by na zakończenie stwierdzić: „A w Świerklanach już gotowa nowa kadra narodowa”. Podczas uroczystości, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja nastąpiło wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce oraz listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów wyróżniających się w nauce.
Oprócz gratulacji, które Pani Dyrektor Maria Rduch złożyła na ręce uczniów i ich rodziców, szczególne podziękowania Pani Dyrektor skierowała do sponsorów, którzy wspierali i wspierają finansowo oraz rzeczowo świerklańskie gimnazjum, a są to:
Kwiaciarnia ,,Maja” Joanna i Zbigniew Machoczek,
Firma IKAD- Elektro Karol Cichy,
Pan Jarosław Kocjan,
Pan Walerian Białecki,
Państwo Gabriela i Bogdan Marcinkiewicz
Sklep Przemysłowy Teresa, Jacek Szweda,
Firma ,,Bumart” Jana i Janiny Piechoczków,
Salon Fryzjerski ,,Miraż” Mireli Wołczyk,
,,Firma ,,GRAS” Rafała Grabary,
Sklep Spożywczy Ewy Samol,
Sklep ,,Gardini” Kariny Węglarek,
Piekarnia Huberta Sobocika,
Zakład Wędliniarski Joanny i Andrzeja Stania;
Klub Sportowy Forteca Świerklany,
Sklep Spożywczy Mireli i Bernarda Orlik,
Pawilon Meblowy PIK Marcina Piksy
Hurtownia Napoi Danuty Lubszczyk.
Dziękujemy przybyłym gościom i sponsorom za obecność podczas uroczystości oraz pomoc kierowaną w stronę naszej społeczności szkolnej.

Z kolei w środę 27 czerwca 2012 r. uczniowie klas III bawili się podczas komersu. Najpierw absolwenci uczestniczyli we Mszy Św. w parafialnym kościele, a potem w sali GOKiR-u uroczystym polonezem rozpoczęli akademię, podczas której dziękowali za wspólnie spędzone chwile i przenieśli się w czasie na spotkanie po latach. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Szaleństwom i radości nie było końca, ale co podkreślają wychowawcy i rodzice, wszyscy bawili się świetnie i nic nie zakłóciło miłej atmosfery.

Natomiast w piątek 29 czerwca 2012 r. w sali gimnastycznej odbyła się akademia
z okazji zakończenia roku szkolnego, podczas której wręczono nagrody uczniom, którzy zasłużyli nauką, pracą, zaangażowaniem w życie społeczności szkolnej i wzorową frekwencją na uznanie. Najlepszymi z najlepszych w roku szkolnym 2011/2012 okazali się ci uczniowie, którzy otrzymali stypendium: Weronika Piksa z klasy III a, która ponadto zdobyła tytuł Prymusa Absolwentów, Kinga Brudny z klasy I c, która oprócz stypendium uzyskała tytuł Prymusa klas I i II, Przemysław Marcinkiewicz z klasy III d, Hanna Stencel z klasy III d i Agnieszka Ostrzołek z klasy III a. Natomiast statuetkę za najlepszy całościowy wynik egzaminu gimnazjalnego otrzymał Przemysław Marcinkiewicz z klasy III d, nagrody książkowe za wysokie wyniki egzaminu otrzymali także Hanna Stencel z klasy III d i Łukasz Konsek z klasy III c. Więcej na temat osiągnięć w roku szkolnym można przeczytać w czerwcowym wydaniu gazetki „Graffiti”. O sukcesach naszych uczniów informowaliśmy także na bieżąco na naszej stronie internetowej i w prasie lokalnej.
Podczas akademii nastąpiło także przekazanie sztandaru młodszym kolegom oraz władzy wybranemu w czerwcowych wyborach Samorządowi Uczniowskiemu. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie udali się do swoich sal, by odebrać cenzurki i pożegnać się z odchodzącym rokiem szkolnym. Świadectwa otrzymało 243 uczniów, w tym 81 to absolwenci klas III.

Uczniom i nauczycielom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Wracajcie – 3 września- zdrowi i wypoczęci, pełni zapału do pracy!