Targi Edukacyjne w szkole

Dnia 6 kwietnia po zebraniu dla rodziców i uczniów klas III odbyły się Targi Edukacyjne w naszej szkole. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie uczniom dokonania przemyślanej decyzji w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Do wzięcia udziału w targach zaproszono 12 placówek z terenu: Żor, Rybnika, Gogołowej i Wodzisławia Śląskiego, którymi byli zainteresowani uczniowie naszej szkoły. Gimnazjaliści mieli okazję wspólnie z rodzicami porównać oferty edukacyjne szkół, poznać ich wymagania oraz wybrać najtrafniejszą dla siebie. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach zaowocowało licznymi wskazówkami, które ułatwią podjęcie decyzji. Niezdecydowani uczniowie mogą umówić się wspólnie z rodzicami na spotkanie z doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwionce – Leszczynach bądź z pedagogiem szkolnym.