Szalony Dzień Gimnazjalisty

chrzestW środę 18 września do grona społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum zostali uroczyście przyjęci uczniowie czterech klas pierwszych.
Najpierw złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali z rąk pani dyrektor akty ślubowania i drobne upominki, a następnie poddani zostali wielu próbom. Gospodarzami Dnia Gimnazjalisty już tradycyjnie byli uczniowie kl. II, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Sami wcielili się w role starożytnych bogów z Olimpu, a następnie każdy z nich przygotował dla ,,pierwszaków” jakieś zadanie. Atena sprawdziła intelekt i wiedzę, Afrodyta zleciła wykonanie odlotowego makijażu, a Apollo nakazał włożenie boskich szat. Pomysły młodszych kolegów i ich wychowawców przerosły oczekiwania bogów. Dobra zabawa towarzyszyła całej imprezie, ale najwięcej emocji wywołały przejażdżki łodzią Charona, tańce na Olimpie oraz boska uczta z nektarem i ambrozją, którą przygotował Dionizos. Zeus i Hera, obserwując zmagania najmłodszych uczniów naszej szkoły, zadecydowali, że z wielką przyjemnością przyjmą ich do grona uczniów ,,Miarki”. Najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziła klasa Ic, ale wszystkie klasy otrzymały uroczyste świadectwa chrztu na pierwszaka.
Uczniowie klas pierwszych spisali się na medal, wychowawcy kl. I wykazali się niesamowitym poczuciem humoru, rytmu i zdolnościami artystycznymi- gratulujemy! A uczniom kl. II b i II c serdecznie dziękujemy za przygotowanie szalonej zabawy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
(A. Kermel, I. Barchańska)