Powitanie wiosny w kinie

W piątek 21 marca uczniowie wraz z nauczycielami zamiast tradycyjnych zajęć w salach lekcyjnych wybrali się do kina do Rybnika na film pt. „Kamienie na szaniec”. Połączyliśmy w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Przyjemnością był wyjazd ze szkolnych murów, tym bardziej, że pogoda do tego zachęcała. Co do filmu natomiast ani przed, ani tym bardziej po seansie, nikt nie miał wątpliwości, że wybraliśmy odpowiedni repertuar. Film oparty jest na powieści Aleksandra Kamińskiego. Uczniowie klas III poznali ten tekst na lekcjach języka polskiego. Przesłanie filmu dotarło jednak do wszystkich obecnych na sali kinowej. Młodzi bohaterowie pokazani na ekranie mogą być bowiem wzorem patriotyzmu, braterskiej przyjaźni i wzorowej postawy obywatelskiej. Wagary zatem mieliśmy trochę edukacyjne, ale nikt nie protestował i wszyscy wrócili zadowoleni! Wyjazd sfinansowała Spółdzielnia Uczniowska i Rada Rodziców.