„Pomagam, bo lubię”

Pod takim tytułem Stowarzyszenie „Inicjatywa” działające przy szkole Podstawowej w Świerklanach Górnych, we współpracy z Urzędem Gminy ogłosiło konkurs, który polegał na pokazaniu swoich wrażeń z uczestnictwa w dowolnej formie wolontariatu. Miło nam powiadomić Was, że prace uczennic naszego gimnazjum: Emilii Witala z III d i Weroniki Gierlotki z III a zachwyciły komisję konkursową i na uroczystej gali podsumowującej działalność Stowarzyszenia, odebrały one główne nagrody.

A w naszym gimnazjum też ciągle pomagamy. Zakończyliśmy kolejną zbiórkę nakrętek plastikowych, udało nam się zebrać 90 kg!!! Najwięcej zebrały klasy II c,III d i II a. Nakrętki przekazaliśmy Warsztatom Terapii Zajęciowej w Żorach. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczany jest na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.
Nakrętki zbieramy dalej!!! Kolejna wielka zbiórka w maju!