Podsumowanie XXI Finału WOŚP w Świerklanach

logo_wosp_tn1W niedzielę 13 stycznia 2013 roku w Świerklanach  po raz kolejny odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, sztab mieścił się w Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach, natomiast imprezy towarzyszące zbiórce odbywały się na terenie sal gimnastycznych Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi w Świerklanach.

W związku z dużym zaangażowaniem uczniów gimnazjum oraz jego absolwentów, pierwsi wolontariusze zaczęli kwestę już o godzinie 6.10 rano. Natomiast o godzinie 8:00
p. dyrektor Maria Rduch, p. Ewa Spandel i p. Grzegorz Wyciszczok dokonali otwarcia  imprezy i rozpoczęły się  turnieje piłki nożnej halowej oraz siatkówki. Łącznie do udziału zgłosiło się 25 drużyn, które walczyły o puchar Wójta Gminy Świerklany pana Antoniego Mrowica oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach. GOKiR pod czujnym okiem pani dyrektor Haliny Karwot w szczególny sposób wspomagał organizację imprezy, dzięki czemu znalazło się tak wiele osób chętnych do niesienia pomocy i wsparcia orkiestry.

Uczestnicy turnieju oraz wolontariusze zagwarantowany mieli ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek. Wszystko mogło się odbyć dzięki ludziom dobrej woli i hojnego serca ? były to zarówno osoby prywatne, jak i firmy ze Świerklan i okolic. Dlatego też za udzieloną pomoc i wsparcie w organizacji tak ważnej ogólnopolskiej imprezy serdecznie dziękujemy:

Wójtowi Gminy Świerklany p. Antoniemu Mrowcowi
Pani Halinie Karwot – dyrektorowi GOKiR-u w Świerklanach
Panom Hubertowi i Marcinowi Sobocik
Państwu Gabrieli i Krzysztofowi Studnikom
Panu Andrzejowi Stani
Państwu Danucie i Dariuszowi Lubszczykom
Państwu Genowefie i Witoldowi Kotula – sklep „ABC”
Panu Marcinowi Maciejonczykowi  firma „BIM”
„Dream Park” Ochaby
Pani Jolancie Ficek – sklep „U Joli”
Firmie „Alfa” z Rybnika
GOK w Połomi
Firmie „Leon” z Rybnika
„Jahoo Tattoo” Panu Janowi Całus
Firmie „PHUT Jan Piechoczek”
FH „PIK” – Panu Marcinowi Piksa
 Firmie „Semi” – Panu Kazimierzowi Nosiadkowi
Firmie „ElektroEkspert” – Panu Krzysztofowi Herba i Panu Jackowi Szuła
Piekarni – Leszek Baron
Pizzerii „Kiler” – Panu Michałowi Popiołek
Wodociągom Świerklany
Inter-Car Rybnik – Świerklany – Citroen
Miasteczku Twinpigs – Żory
FPH – Zbigniew Grzyb
Allianz Polska
LKS Fortecy Świerklany
Panu Bogdanowi Marcinkiewiczowi – posłowi do Parlamentu Europejskiego
PHU Admar – Panu Adamowi Waluś 

Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc kierujemy również w stronę p. dyrektor Aliny  Konsek, która udostępniła nam salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi na przeprowadzenie turnieju piłki nożnej.  Dziękujemy także za pomoc sędziom turniejów – p. Tomaszowi Pieczce, p. Sławomirowi Sobikowi, p. Tomaszowi Sobikowi, p. Marianowi Bobrzykowi, Edwardowi Smyczykowi a także p. Magdalenie Figurze –  bez ich pomocy turnieje nie odbyłyby się.

Słowa wdzięczności należą się również personelowi administracyjno-obsługowemu świerklańskiego gimnazjum oraz szkoły podstawowej,  którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonej akcji wzięło udział 40 wolontariuszy. Byli to zarówno uczniowie naszego Gimnazjum, jak i jego absolwenci. Ze względu na to, iż w takiej akcji każdy grosz jest ważny, za poświęcony czas oraz dobre chęci serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom:  Aleksandrze Muskała, Michaeli Fajkis, Agnieszce Młodzieniak, Agnieszce Mrowiec, Weronice Gierlotka,  Dominice Kuczera, Roksanie Oślizło, Oliwii Lubszczyk, Marcie Fajkis, Urszuli Szulik, Anecie Rojek, Klaudii Wala, Katarzynie Pszonak, Żanecie Bogackiej, Agnieszce Ostrzołek, Klaudii Filec, Monice Swaczyna, Hannie Wala, Oldze Maciończyk, Marcie Brodawka, Martynie Podleśny, Natalii Kuś, Martynie Warias, Hannie Paszenda, Aleksandrze Benisz, Joannie Paczkowskiej, Karolinie Smyczek, Nikoli Czyż, Emilii Rduch, Weronice Kuś, Agnieszce Parka, Weronice Sobik, Dominice Brychcy,  Paulinie Adamczyk, Katarzynie Macionczyk, Ewie Soduś, Soni Brejza, Ewie Sobik, Dominice Olejniczak, Karolinie Macha.

Pomimo mroźnej pogody wolontariusze nie poddali się i uzbierali ponad  14. 358,77 PLN. oraz  6 euro, 80 eurocentów. Zebrane pieniądze w obecności wolontariuszy, zostały przeliczone przez specjalnie powołaną komisję w składzie : p. Ewa Wojcieszek, p. Anita Gruszczyk, p. Maria Rduch, a następnie wpłacone zostały  na konto WOŚP.

W tym roku również, już drugi raz, młodzi artyści – uczniowie szkoły, absolwenci oraz zaproszeni wokaliści i zespoły – mogli pochwalić się swoimi zdolnościami w koncercie przygotowanym przez p. Marię Skrobol, która od ubiegłego roku jest inicjatorem imprezy obywającej się w ramach WOŚP, a mającej charakter artystyczny.W koncercie, który poprowadzili absolwenci naszego Gimnazjum: Dawid Wojtyczka i Wojciech Fydrych –  udział wzięli:

 • Marcelina Grela  – śpiew
 • Mateusz Mazur – trąbka – Technikum Górnicze w Wodzisławiu  Śląskim, absolwent Gimnazjum im. K. Miarki w Świerklanach
 • Jonasz Szulik – gitara- Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach
 • Joanna Paczkowska – śpiew- Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach
 • Judyta Ledwoń – recytacja – Szkoła Podstawowa nr 1 im Ludwika Holesza
  w Świerklanach
 • Zespół wokalny „Biedrony”- Szkoła Podstawowa nr 1 im Ludwika Holesza w Świerklanach
 • Przemysław Kadłubek – fortepian- Państwowa Szkoła Muzyczna im. Braci Szafranów w Rybniku, absolwent Gimnazjum im. K. Miarki w Świerklanach
 • Międzyszkolny Chór GAUDEO POPP przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum
  w Świerklanach
 • Aleksandra Benisz – śpiew- Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach
 • zespół wokalny TOGETHER- Szkoła Podstawowa im. Ludwika Holesza w Świerklanach
 • zespół wokalny TOGETHER POPP przy Gimnazjum Karola Miarki w Świerklanach
 • Zosia Iwańska- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach
 • Zespół Muzyki Dawnej AULOS- Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach
 • Martyna Syrek i Wiktoria Studnik – śpiew-  Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach
 • BLACK SYSTEM – rap – Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach
 • Klaudia Wójcik – śpiew – Szkoła Podstawowa im. Ludwika Holesza
  w Świerklanach
 • Dawid Cyroń –  beatbox – Technikum Górnicze w Rybniku, absolwent Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach
 • zespół instrumentalno- wokalny HESPERUS – Gminny Ośrodek Kultury
  w Świerklanach

   Koncertowi towarzyszyła miła świąteczna atmosfera, którą wzbogacał unoszący się w powietrzu zapach domowych wypieków oraz kiermasz świąteczny.  Dzięki zaangażowaniu w WOŚP p. Aleksandry Fojcik oraz rodziców odwiedzający kawiarenkę goście mogli zakosztować przepysznych przysmaków. Również na uwagę zasługiwał kiermasz przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Holesz. Można było wesprzeć WOŚP, kupując m.in.  prace rękodzieła  artystycznego wykonane przez uczniów gimnazjum.

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się w organizacji XXI Finału WOŚP  i pokazały swoje dobre serce, bardzo gorąco dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału już za rok!

Fragmenty przeprowadzonej imprezy uwiecznione zostały przez reporterów telewizji TVT – http://www.telewizjatvt.pl/raport/2013-01-14/8135

  Organizatorzy XXI Finału WOŚP – Ewa Spandel oraz Grzegorz Wyciszczok