Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku po raz kolejny odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, sztab mieścił się w naszym Gimnazjum, natomiast imprezy towarzyszące zbiórce odbywały się na terenie sal gimnastycznych Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi w Świerklanach.
W tym roku wolontariusze uzbierali 14. 636,58 zł, 10 euro, 3 kuna.
Zebrane pieniądze w obecności wolontariuszy, zostały przeliczone przez p. Anitę Gruszczyk, Ewę Spandel i Beatę Pielczyk, a następnie wpłacone zostały na konto WOŚP. Za pomoc w liczeniu bardzo dziękujemy.

W związku z dużym zaangażowaniem uczniów gimnazjum oraz jego absolwentów, pierwsi wolontariusze zaczęli kwestę już o godzinie 6.10 rano, a ostatni wrócili po godzinie 17.00. Drodzy wolontariusze dziękujemy za aktywne uczestnictwo i uzbieranie tak pokaźnej sumy, bo to tak naprawdę dzięki Wam to się udało.
Wolontariuszami WOŚP w tym roku byli: Paweł Górecki, Damian Lubszczyk, Kacper Waissman, Julia Gruszczyk, Kinga Zelek, Natalia Rączka, Patrycja Trybuś, Dominika Pokoj, Patrycja Ostrzołek, Paulina Gwiazda, Wiktoria Mika, Klaudia Gaździk, Magdalena Panek, Rafał Kryst, Kacper Szczyrba, Kinga Brudny, Monika Molenda, Kinga Ostrzołek, Natalia Wita, Natalia Rutkowska, Klaudia Wawrzyczek, Paulina Fydrych, Jacek Dziurok, Szymon Paczkowski, Joanna Paczkowska, Aleksandra Kłosek, Klaudia Wita, Marta Brodawka, Hanna Wala, Natalia Brych, Kasia Kulczycka, Magdalena Kozik, Anna Olma, Jakub Michałowski, Mateusz Lubszczyk, Katarzyna Pszonak, Olga Maciończyk, Klaudia Knura i Żaneta Bogacka
oraz absolwenci: Dominika Olejniczak, Ewa Sobik, Emilia Rduch, Karolina Smyczek, Hanna Paszenda, Natalia Kuś, Martyna Podleśny

W ramach obchodów 22-go Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Pan Sławomir Sobik wraz z klubem KS Świerklany zorganizowali swój pierwszy halowy turniej piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej, z udziałem rodziców uczniów oraz przedstawicieli władz gminy i Rady Gminy Świerklany.
W turnieju piłki nożnej wzięło udział 8 drużyn, złożonych z chłopców urodzonych w roku 2001 i młodszych. W turnieju wzięli udział:
AKS MIKOŁÓW, MKS ZABORZE ZABRZE, SKS GWAREK ZABRZE, UKS IKAR RACIBÓRZ, GKS PIERWSZY CHWAŁOWICE, KADRA PODOKRĘGU RYBNIK, KS ŚWIERKLANY I, KS ŚWIERKLANY II.
Złote medale i największy z pucharów pojechały z drużyną AKS-u do Mikołowa. Serdecznie gratulujemy drużynie i trenerowi udanego występu w naszym turnieju. Srebro zgarnęła ekipa zabrzańskiego Gwarka, natomiast brąz pozostał w Świerklanach – w rękach zawodników pierwszej drużyny gospodarzy.
Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zawodnikom za ambitną grę i postawę fair-play, trenerom za udział i współpracę, a przybyłym na turniej rodzicom i kibicom za sportowy doping. Wielkie słowa podziękowań i ukłony kierujemy do wszystkich rodziców, którzy w organizację turnieju włożyli swój cenny czas, energię, serce i nie tylko. DZIĘKUJEMY!!!
Dziękujemy również firmie MAKRO CASH AND CARRY POLSKA SA za ufundowanie wody mineralnej, która została udostępniona wszystkim uczestnikom turnieju.
Dziękujemy Pani Dyrektor Alinie Konsek i Pani Dyrektor Marii Rduch za współpracę oraz przedstawicielce służby medycznej i panu konferansjerowi oraz sędziemu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Turniej organizowany był przy współudziale Gminy Świerklany – dofinansowanie na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Dziękujemy p. Marii Skrobol, która i w tym roku również przygotowała koncert w którym zaśpiewali młodzi artyści – uczniowie szkoły, absolwenci oraz zespół „Dobra Noc”, którzy mogli pochwalić się swoimi zdolnościami.
Podziękowanie kierujemy w szczególności dla:
Zespołu „Dobra Noc” z Wodzisławia Śląskiego w składzie:
DOMINIKA WOLNY- wokal
ROBERT KRETTEK -gitara elektryczna i wokal
ŁUKASZ SKOTAREK-gitara akustyczna i elektryczna
MICHAŁ MAMAK-gitara basowa
JAKUB KOSZOWSKI- perkusja

Zespołom wokalnym oraz solistom:
BIEDRONY & GAUDEO SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. L.HOLESZA W ŚWIERKLANACH
CIUPEK EMILIA, SOBIK JAKUB, KUCZERA KAROLINA, WIECEK ALEKSANDRA, POCHA WIKTORIA, POCHA WERONIKA, PARKA WIOLETTA, TOMALA OLIWIA, GRELA MARCELINA, TARABURA OLIWIA, MARCOL AMELIA, ŚMIETANA NIKOLA, MUSIOLIK KAMIL, DAWIDOWSKA JULIA, BRYJA EWA, IWAŃSKA ZOFIA, PAŹDZIOR PAULINA, SOLICH WIKTORIA, NIEMIEC NIKOLA, FABER NIKOLA, NITNER ŻANETA, FLORCZAK JULIA

TOGETHER GIMNAZJUM IM. K. MIARKI W ŚWIERKLANACH
SYREK MARTYNA, KOCJAN SANDRA, WOWRA ZUZANNA, ABRACHAMCZYK LAURA, KUCZERA WERONIKA, MUSIOLIK PATRYCJA, DUDZIC NATALIA, KARMEL JULIA, TOMCZYK KINGA

ABSOLWENCI GIMNAZJUM IM. K. MIARKI
BENISZ ALEKSANDRA i PACZKOWSKA JOANNA

oraz ARKADIUSZOWI WOŁCZYKOWI za pokazanie swojego talentu w tańcu.
Dzięki zaangażowaniu p. Aleksandry Fojcik oraz rodziców w czasie koncertu czynna była kawiarenka oraz kiermasz, podczas którego można było nabyć wytwory artystyczne uczniów.
Pani Dyrektor dziękujemy za zaangażowanie się całym sercem w Finał Orkiestry oraz za przeprowadzoną licytację gadżetów nadesłanych z WOŚP, która cieszyła się dużym zainteresowaniem i z której zebraliśmy 655 zł.
Uczestnicy turnieju oraz wolontariusze zagwarantowany mieli słodki poczęstunek oraz napoje. Wszystko mogło się odbyć dzięki ludziom dobrej woli – były to zarówno osoby prywatne, jak i firmy ze Świerklan i okolic. Dlatego też za udzieloną pomoc i wsparcie w organizacji tak ważnej ogólnopolskiej imprezy serdecznie dziękujemy:
Wójtowi Gminy Świerklany p. Antoniemu Mrowcowi
Zakładowi PPHU „Nord” – Państwu Gabrieli i Krzysztofowi Studnikom
Dyrekcji hipermarketu „Real” z Rybnika
firmie MAKRO CASH AND CARRY POLSKA SA
Słowa wdzięczności należą się również personelowi administracyjno-obsługowemu świerklańskiego gimnazjum oraz szkoły podstawowej, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy.
Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się w organizacji XX Finału WOŚP i pokazały swoje dobre serce, bardzo gorąco dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału już za rok!
Zapraszmy do obejrzenia fragmentów przeprowadzonej imprezy, które uwiecznione zostały przez reporterów telewizji TVT oraz na stronie Gminy Świerklany.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z 22. Finału!

Organizatorka XXII Finału WOŚP – Beata Pielczyk