Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Młodzi artyści”

W poniedziałek 24 czerwca b.r. w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowania trzyletniej innowacji pedagogicznej pod nazwą „MŁODZI ARTYŚCI”, prowadzonej przez Marię Skrobol w dwóch równoległych klasach, w klasie „B”- muzycznej i „C”- plastycznej.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Wicewójt Gminy Świerklany Jan Polok, Starszy Specjalista d/s Oświaty Pani Teresa Gładysz, Przewodnicząca Komisji Społecznej Pani Elżbieta Pierchała, Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Pani Joanna Rzymanek oraz Gość Specjalny – kompozytor, skrzypek i pianista Adam Porębski, autor utworu konkursowego na flety proste pt. „Niby suita”.

Artystyczny wieczór rozpoczął zespół fletowy „AULOS”, prezentując kilka kompozycji takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Jerzy Filip Telemann, Mikołaj z Krakowa. W następnej kolejności, we współczesnym brzmieniu, usłyszeliśmy Preludium, Menueta, Sarabandę oraz Gawot z „Niby suity” A. Porębskiego, który następnie sam zasiadł za klawiaturą i wykonał „La colombe” Oliviera Messiaen i III cz. sonaty fortepianowej Ryszarda Bukowskiego.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie wystawy prac artystów- rzeźbiarzy. Dzieła sztuki wykonane przez gimnazjalistów zachwyciły rodziców i zaproszonych gości. Wystawę będzie można oglądać jeszcze w przyszłym roku szkolnym, a absolwenci zespołu „Aulos” na pewno, o czym zapewniali, uświetnią jeszcze niejedną uroczystość szkolną.