Pierwsze sukcesy

Uczniowie gimnazjum brali udział w turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup 2011. W zawodach szkołę reprezentowały zespoły chłopców i dziewczyn. To właśnie żeńska drużyna awansowała do turnieju finałowego, w którym zajęła V miejsce w województwie. Uczennica kl. IIIa Martyna Koźlik zwyciężyła w turnieju gry 1×1. Za zwycięstwo i przygotowanie filmu pt. „Pozytywne kibicowanie” pod koniec września Martyna otrzymała zaproszenie do wyprowadzenia flagi w czasie meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mistrzostwa odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Organizatorzy zapewniają zwyciężczyni hotel, przejazd i wyżywienie. Gratulujemy!

Szkoła to nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele! Pani Lidia Michalska – nauczyciel języka polskiego w gimnazjum – zajęła III miejsce w konkursie pt. „Napisz jednoaktówkę po śląsku”. Sukces przyniosła jej sztuka pt. „Kościołowe dźwiyrze”. Organizatorami konkursu byli: „Gazeta Wyborcza” Oddział w Katowicach oraz reżyser Ingmar Villqist. W konkursie wzięło udział 40 twórców. Gratulujemy i czekamy na sukcesy uczniów, którzy pójdą w ślady nauczyciela.