Październik i listopad w naszym gimnazjum

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie naszego gimnazjum odbywały się imprezy i wydarzenia kulturalne, wyjazdy do teatru oraz akcje profilaktyczne, których celem była troska o bezpieczeństwo naszych uczniów. Pierwszoklasiści i trzecioklasiści mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, pisząc testy sprawdzające i próbne egzaminy gimnazjalne.

KABARET „DRZEWO A GADA”
29 października 2012 r. w naszym gimnazjum miał miejsce występ kabaretu „Drzewo a gada” realizowany od września 2012 r. w szkołach w województwie śląskim, w ramach zadania publicznego „Kabaret ‚Drzewo a gada’ nauka, kultura i integracja”. Warto zaznaczyć, że to właśnie u nas spektakl odbył się po raz pierwszy na terenie powiatu rybnickiego. Tak się złożyło, że na drugi dzień po występie w naszym gimnazjum, tj. 30 października, w Magazynie Ekspresu Reporterów można było obejrzeć ciekawy reportaż poświęcony działalności kabaretu.

ALARM PRZECIWPOŻAROWY
7 listopada 2012 r. na terenie szkoły został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, co świadczy o tym, że gimnazjaliści doskonale znają drogi ewakuacyjne i wiedzą, jak zachować w razie pożaru. W akcji brała udział jednostka Straży Pożarnej ze Świerklan.

TEST SPRAWDZAJĄCY WIADOMOŚCI UCZNIÓW KLAS I
W listopadzie uczniowie klas pierwszych pisali testy sprawdzające ich wiedzę i umiejętności.
6 listopada odbyła się część humanistyczna
7 listopada część matematyczno-przyrodnicza
8 listopada część z języka angielskiego.

AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI PRZEZ POLSKĘ
W piątek 9 listopada 2012 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie klas II pod kierunkiem pani Krystyny Klocek i pani Ewy Wojcieszek. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Potem uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym drogę Polaków do niepodległości. Na uwagę zasługiwała przepiękna, symboliczna dekoracja, która do końca listopada została wyeksponowana w holu szkoły.

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

Również uczniowie klas trzecich sprawdzali swoje wiadomości. Tydzień po pierwszoklasistach przystępowali do próbnych egzaminów gimnazjalnych.
12 listopada odbyła się część humanistyczna
13 listopada część matematyczno-przyrodnicza
14 listopada część z języka angielskiego.

SPEKTAKL „ROMEO I JULIA”

W ramach edukacji teatralnej 20 listopada 2012 r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli w Teatrze Ziemi Rybnickiej spektakl „Romeo i Julia” wystawiany przez aktorów Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego.
Należy zaznaczyć, że w naszym gimnazjum wyjazdy do teatru odbywają się cyklicznie. Przed spektaklem uczniowie są przygotowywani do odbioru przedstawienia, natomiast po spektaklu następuje szczegółowe omówienie.

TEATR PROFILAKTYCZNY

22 listopada 2012 r. uczniowie gimnazjum mieli okazję obejrzeć profilaktyczny spektakl zatytułowany „Nad przepaścią” w wykonaniu aktorów Impresariatu Artystycznego „Impresja” z Krakowa. Celem przedstawienia było w sugestywny sposób zachęcić do podjęcia wysiłku w sztuce zapobiegania i radzenia sobie z problemem używek i nałogów.

ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

29 listopada 2012 r. dwie nauczycielki z naszego Gimnazjum odebrały w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odznaczenia państwowe. Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pani Krystyna Klocek, zaś Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pani Anita Gruszczyk. Nagrodzonym nauczycielkom gratulujemy.