Osiągnięcia naszych uczniów

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

W listopadzie 2011 r. odbyły się w naszym Gimnazjum Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe (etap szkolny), organizowane przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Oto najlepsi z najlepszych czyli uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu:

Magdalena Kadłubek z kl. III b z języka polskiego (opiekun mgr Maria Rduch)
Karolina Kozik z kl. III d z geografii (opiekun mgr Krystyna Klocek)
Przemysław Marcinkiewicz z kl. III d z wiedzy o społeczeństwie (opiekun mgr Krystyna Klocek)
Przemysław Marcinkiewicz z kl. III d z biologii (opiekun mgr Ludmiła Szulik)
Hanna Stencel z kl. III d z matematyki (opiekun mgr Anita Gruszczyk)

Gratulujemy wszystkim serdecznie i życzymy powodzenia w następnych etapach konkursów!

PONADTO UCZNIOWIE BRALI UDZIAŁ W INNYCH KONKURSACH:

1. Międzygimnazjalny Konkurs o św. Maksymilianie Marii Kolbe: Dominika Trybuś, Klaudia Filec, Bartosz Kocjan – I miejsce.

2. Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski poezji Czesława Miłosza: Magdalena Kadłubek – II miejsce

3. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioły są takie”.
Udział wzięli: Olga Maciończyk, Żaneta Bogacka, Basia Baron, Natalia Wita, Natalia Brych, Marta Dudek, Ewelina Brudny – konkurs nierozstrzygnięty.

4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” – etap gminny
I miejsce Miłosz Masłowski,
II miejsce Olga Maciończyk,
III miejsce Weronika Piksa,
Udział wzięli: Izabela Oślislok, Joanna Paczkowska, Julia Marcisz,

5. Ogólnopolski Konkurs Multitest z matematyki – dyplom laureata: Kinga Brudny

6. Zespół wokalny „GAUDEO”Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej „KAROLINKA 2011”– finał w styczniu 2012

7. II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej Żory 2011
Udział w Finale: Kasia Pszonak, Asia Paczkowska, Ola Benisz brały udział w festiwalu wykonując piosenki z filmów m. in. Pocahontas, Hannah Montanah, Leminiada Gada, Tarzan. Świetnie zaprezeantowały swoje umiejętności wokalne.