Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w naszym gimnazjum rozpoczęliśmy od konkursu pt. „Dzień Niepodległości”. Odbył się on 7 listopada, udział w nim wzięły 3-osobowe drużyny ze wszystkich klas uczących się w gimnazjum. Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystej akademii. Nagrodą za uczestnictwo były biało-czerwone flagi, stopnie za wiedzę oraz punkty dla klas w konkursie na Gospodarza Szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce- kl. IIIc, IIa, Id- 5 punktów;
II miejsce- kl. IIIb- 4 punkty;
III miejsce- kl. IIIa- 3 punkty;
IV miejsce- kl. IIb- 2 punkty;
V miejsce- kl. Ib- 1 punkt;
VI miejsce- kl. Ic- 1 punkt;
VII miejsce- kl. IIc- 1 punkt;
VIII miejsce- kl. Ia- 1 punkt.
8 listopada odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przekazali nam idee patriotyczne i obowiązek uczczenia tego święta. Atmosfera była świąteczna, tym bardziej, że cała społeczność szkoły była przyozdobiona w tym dniu własnoręcznie wykonanymi biało- czerwonymi kotylionami zgodnie z życzeniem prezydenta naszego kraju.
Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za uroczystą oprawę patriotycznego świętowania: p. I. Barchańskiej, p. K. Klocek, p. E. Wojcieszek, p. J. Hauder.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

niepodleg