Nasi uczniowie na 7. Jastrzębskim Dyktandzie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

W sobotę 7 czerwca uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w kolejnych zmaganiach ortograficznych w Jastrzębiu- Zdroju, odpowiadając tym samym na zaproszenie Organizatorów: Krzysztofa Gadowskiego – Posła na Sejm RP oraz Fundacji „Pro Futuro” .

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Gajda, Dawid Listwoń, Dawid Rduch z kl. 1a, Sandra Kocjan, Weronika Kuczera, Marcelina Mrowiec z kl. 1c, Katarzyna Rduch z kl. 1d oraz Marta Brodawka, Klaudia Knura, Olga Maciończyk i Hanna Wala z kl. 3b. Nie udało nam się wywalczyć zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii, ale nie wróciliśmy z pustymi rękami. Nasi uczniowie wygrali: wycieczkę do Warszawy, suszarkę do włosów, blender oraz piłki. Gratulujemy uczniom wygranych nagród, a przede wszystkim motywacji do rywalizacji i dobrych chęci, których im nie zabrakło, by w sobotni poranek zmagać się z trudnym tekstem dyktanda, którego autorką była prof. dr hab. Aldona Skudrzyk z Uniwersytetu Śląskiego.