„NAJLEPSI W SPORCIE, NAJLEPSI W NAUCE”

5 czerwca 2013 r. w Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach odbyła się Gminna Spartakiada Lekkoatletyczna pod hasłem „Najlepsi w sporcie, najlepsi w nauce”, której patronował prof. Jerzy Buzek. W pięcioboju zmierzyli się uczniowie gimnazjum z Jankowic i ze Świerklan – po 4 dziewczynki i 4 chłopców z każdego rocznika . Mimo niesprzyjającej pogody dzielnie walczyli w biegu na 60 m, w biegu długim na 600 m, w skoku w dal, w rzucie piłką lekarską 3 kg tyłem i 2 kg przodem.
Dobrej zabawy nic nie zdołało zakłócić, nawet deszcz, plucha i szaruga, wszyscy sportowcy okazywali radość, zadowolenie, a przy tym dzielnie i ochoczo rywalizowali w zawodach, w których główną wygraną jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Na podium stanęli ex aequo Karolina Filec i Dominika Brychcy- uczennice świerklańskiego gimnazjum, a także w kategorii chłopców – Marcin Zieleźny, który reprezentował gimnazjum z Jankowic. Bilety do Brukseli, puchary, jak i dyplomy podpisane przez premiera, a także nagrody rzeczowe wręczył Henryk Kretek – dyrektor biura posła do PE prof. Jerzego Buzka.
Tego samego dnia zostały rozegrane gminne mecze piłki siatkowej dziewcząt i chłopców o puchar Premiera. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły uczennice gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach, a mistrzami w kategorii chłopców została grupa mężczyzn z janowickiego gimnazjum.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za piękną rywalizację fair play, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku na II spartakiadzie.

Sylwia Masłowska