Młodzi Melomani im. Karola Miarki

MŁODA FILHARMONIA to cykl comiesięcznych koncertów symfonicznych Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Koncerty prowadzi doświadczona prelegentka, która w bardzo interesujący sposób komentuje prezentowaną muzykę, przedstawia jej twórców.
Programy i obszerne komentarze słowne prezentują rozmaite aspekty muzycznego skarbca. Fantastyczne jest to, że koncerty znalazły zainteresowanie wśród młodzieży naszej szkoły i cieszą się coraz większą popularnością.
W bieżącym roku szkolnym, zainteresowani uczniowie naszego gimnazjum, mieli okazję aż trzykrotnie uczestniczyć w koncertach symfonicznych orkiestry Filharmonii Śląskiej.
Pierwsza wizyta w filharmonii miała miejsce w październiku na koncercie pt. „Liszt- genialny rywal Chopina” . Następna w listopadzie – „Gershwin czyli amerykański sen”, gdzie zabrzmiały tak wspaniałe utwory kompozytora jak Amerykanin w Paryżu czy Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę.
Ostatni koncert zatytułowany „Cały ten jazz i blues” chyba najbardziej chwycił za serca młodych melomanów, dając wiele wspaniałych przeżyć artystycznych.