Młode poetki z naszego gimnazjum

Uczennice klasy III – Weronika Piksa- II miejsce oraz Dominika Trybuś- III miejsce– zostały laureatkami V edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego ,,daj mi SŁOWO” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego organizowanego przez II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego oraz Prezydent Miasta Rybnika. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przedłożenie jednego wiersza o tematyce wartości takich jak: Prawda, Dobro, Piękno…, który nie był dotąd nigdzie publikowany.

Finał konkursu odbył się 03 kwietnia 2012 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas Frankofonii i Italofonii, którą zorganizowali uczniowie II LO.
W jury zasiadali: Szymon Babuchowski- poeta, dziennikarz ,”Gościa Niedzielnego”, doktor nauk humanistycznych, Krzysztof Błażyca- religioznawca oraz Romana Piecha – prezes TNBSP w Rybniku i konsultant RODNiIP „WOM” w Rybniku ds. bibliotek. W uzasadnieniu dołączonym do przyznanych nagród możemy przeczytać, że wiersz Weroniki miał ,,zwartą, przejrzystą kompozycję, ciekawe zderzenie między dobrem wyświadczanym innym, a ceną, którą za to się płaci, oryginalny pomysł z odłożeniem stetoskopu oraz zawieszenie emocji przed puentą”. Dominika została z kolei nagrodzona za ,,bardzo ciekawy pomysł i rytmiczność”. Najlepsze teksty i zdjęcia z finału zostaną zamieszczone na stronie http://www.rybnik.pl/bsip/poezja.htm
Gratulujemy sukcesu!