Międzyszkolne spotkanie z poezją Juliana Tuwima pt. „Powrót do świata dzieciństwa”

Rok 2013 jest rokiem poety Juliana Tuwima, którego bez wątpienia możemy nazwać czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości, dlatego też zrodził się pomysł na zorganizowanie Międzygimnazjalnego spotkania z poezją Juliana Tuwima. A spotkanie to nosiło tytuł „Powrót do świata dzieciństwa”.
W konkursie, który odbył się 6 maja 2013 r. wzięła udział młodzież z Mszany, Gogołowej, Marklowic, Jankowic i Świerklan. Konkurs odbył się pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego pana Bogdana Marcinkiewicza. Eurodeputowanego reprezentowała jego asystentka pani Daria Orlik, która pełniła funkcję przewodniczącej jury.
Gimnazjaliści, którym nieraz wydaje się, że są już naprawdę dorośli, przenieśli się do pełnego radości świata lat dziecinnych. Uczniowie, oddając hołd wielkiemu poecie, prezentowali nie tylko teksty z poezji dla dzieci, ale także inne, atrakcyjne i ciągle żywotne utwory literackie. Jury oraz zaproszeni goście byli pod wrażeniem pomysłowości
i kreatywności recytatorów. Najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z konkursu.