Międzygimnazjalny Konkurs Twórczości Optymistycznej

Dyrektor Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach wraz z organizatorem serdecznie zapraszają uczniów do uczestnictwa w Międzygimnazjalnym Konkursie Twórczości Optymistycznej pod honorowym Patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Marcinkiewicza. Konkurs będzie składał się z dwóch części:  – konkurs recytatorski (2 etapy – eliminacje i finał),  – konkurs plastyczny.

Hasło, które będzie tematem przewodnim dla obu części to „ŻYCIE JEST PIĘKNE”. Ma ono, w dobie kryzysu kultury i fundamentalnych wartości, uwrażliwić na otaczające piękno świata i życia ludzkiego oraz być inspiracją dla młodzieży gimnazjalnej do wyszukania i zaprezentowania w formie recytacji tekstów poetyckich, a także do stworzenia prac plastycznych związanych z tą tematyką. Uroczysty finał z występami najlepszych uczestników oraz wręczeniem nagród i dyplomów planujemy w maju 2012 r.

Sponsorzy: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Bogdana Marcinkiewicza, Dream Park Ochaby, Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju, Biuro HIT, Wydawnictwo RAABE, Biuro PLUS – Katowice, SALES Żory, Hala Makro Rybnik.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursu „Życie jest piękne” (do pobrania w formacie PDF):

Regulamin Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego oraz Karta Zgłoszenia

Regulamin Międzygimnazjalnego Konkursu Plastycznego