Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski

Tegoroczny konkurs, którego organizatorem było nasze gimnazjum, odbył się 6 maja. Przypadł  w czasie szczególnym – tuż po kanonizacji Jana Pawła II, dlatego też zmagania wiązały się z postacią tego świętego. Celem konkursu było pokazanie Karola Wojtyły z nieco innej strony – nie tylko jako wielkiego papieża, ale również jako poetę, filozofa i  artystę. Mottem i inspiracją konkursu były więc jego słowa:

„Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić: obawiam się, że nie
byłem wobec niej zupełnie w porządku”.

Osiemnaście uczennic – gdyż w tym roku chłopcy nie dopisali – reprezentowało gimnazja z Jankowic, Marklowic, Mszany, Gogołowej, Żor – Roju oraz oczywiście ze Świerklan. Recytowano utwory Karola Wojtyły, ale również innych twórców – teksty mówiące o poezji i jej roli w życiu ludzi.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

Ks dr J. Paliński – proboszcz Parafii św. Anny w Świerklanach
mgr Alina Konsek – dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi w Świerklanach
mgr Barbara Mrozek – nauczyciel języka polskiego w powyższej szkole
mgr Ewa Wojcieszek – nauczyciel bibliotekarz w naszym gimnazjum.

Jury postanowiło wyróżnić następujące uczennice:

Agata Wowra Gimnazjum w Gogołowej  I miejsce
Aleksandra Polok Gimnazjum w Roju II miejsce
Marcelina Mrowiec Gimnazjum w Świerklanach II miejsce
Oliwia Rduch Gimnazjum w Gogołowej III miejsce
Justyna Wawrzyńczyk Gimnazjum w Mszanie III miejsce
Agnieszka Toman Gimnazjum w Mszanie wyróżnienie

Po przesłuchaniach uczestników wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie wręczono nagrody laureatom, a zdobywczyni I miejsca mogła zaprezentować się szerszej publiczności. Następnie goście oraz gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną na temat Jana Pawła II oraz krótką inscenizację, przygotowaną przez uczniów klasy IIb i Ib pod opieką Pani Ewy Wojcieszek.

Dziękujemy  uczestnikom  oraz opiekunom, którzy ich przygotowali, a także jurorom i wszystkim tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do organizacji tego konkursu.  Zapraszamy wszystkich już za rok!

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA GALERII ZDJĘĆ