Co nowego słychać?

Lekcje fizyki na Uniwersytecie Śląskim

W dniach 17 i 26 września 2013 r. uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli w wykładach odbywających się w ramach „Osobliwości Świata Fizyki” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykłady połączone z pokazami doświadczeń poprowadzili uniwersyteccy profesorowie.  Tegoroczna tematyka wykładów dotyczyła dwoistości natury światła, jej falowej i cząsteczkowej budowy, a także rozwoju światła na przestrzeni lat. Wszystkich uczestników zainteresowały również ciekawostki z życia Izaaka Newtona  przeplatane pokazami zastosowań zasad dynamiki w życiu codziennym.

Dzień Chłopca

30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Oprócz życzeń i wyrazów sympatii ze strony płci pięknej wszyscy chłopcy otrzymali słodki poczęstunek. Z tej okazji również uczniowie klas I i II bawili się na szkolnej dyskotece.

Mamy nowego Sekretarza  Samorządu Uczniowskiego!

W dniu 30 września 2013 r. odbyły się również w naszym gimnazjum wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach brali udział uczniowie klas I, którzy wybierali swojego przedstawiciela. Największą ilość głosów otrzymała Katarzyna Rduch, która pełnić będzie w tym roku szkolnym funkcję Sekretarza. Gratulujemy!!!