Magiczna kostka w rękach naszych gimnazjalistów!

kostka14 kwietnia z inicjatywy uczniów kl. I c w naszym gimnazjum odbyły się zawody w układaniu kostki Rubika. W konkursie brali udział uczniowie klas od I – III.  Zawody przeprowadzone były w 5 konkurencjach: 2×2, 3×3, Pyraminx, Mirror, Floppy cube. Dzięki naszym absolwentom: Wojtkowi Fydrychowi  i Błażejowi Morgale zawody przebiegały w iście profesjonalnym stylu. Nasi byli uczniowie to działacze Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu i sympatycy firmy magiczna kostka.pl. Dzięki nim właściciel firmy-  Pan Radosław Ciuk wsparł naszą inicjatywę od strony technicznej, wypożyczając 4 stanowiska startowe, plakaty i plansze. Ufundował również jedną z 4 kostek Rubika. Pozostałe nagrody ufundowała Pani A. Fojcik i sklepik „Orbitka”, zaś słodki poczęstunek sfinansował  Pan Krzysztof Studnik. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a nagrody otrzymali najlepsi:  I miejsce zajął Fabian Oleś z III c, II miejsce Tobiasz Gromotka z I c i  III miejsce kostka2Karol Świątek z I d. Nagrodzono również jedyną dziewczynę, która brała udział w zawodach Olę Morgała z II a. Zawody przebiegały w sympatycznej atmosferze, panowała zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Nad całością i organizacją czuwała Pani Ewa Wojcieszek, a pomocą służyła  Pani Bogusia Piszek.

Dla zainteresowanych Speedcubingiem podajemy stronę internetową www.magicznakostka.pl a więcej zdjęć możecie zobaczyć w naszej galerii.