Magdalena Kadłubek I Wicemistrzem Ortografii

W sobotę 19 maja odbyło sie 6. Jastrzębskie Dyktando pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego, Fundacji im. Krystyny Bochenek. Organizatorem konkursu byli:
Krzysztof Gadowski – poseł na Sejm RP oraz Fundacja „Pro Futuro”. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem:
prof. dr hab. Aldony Skudrzyk – Uniwersytet Śląski
mgr Ewy Grams – Uniwersytet Śląski
Magdaleny Bochenek – Fundacja im. Krystyny Bochenek
Krzysztofa Gadowskiego – poseł na Sejm RP.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: starszą i młodszą. Nasze gimnazjum reprezentowało 14 uczniów. Jak sie okazało przywieźliśmy ze sobą laureata 2. miejsca.

Magdalena Kadłubek- uczennica kl. 3b zdobyła tytuł Jastrzębskiego Małego I Wicemistrza Ortografii. Oprócz zaszczytnego tytułu zwyciężczyni otrzymała również konsolę X- BOX.
Konkurs i galę wręczenia nagród zaszczycili swoją obecnością: Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz autorka dyktanda prof. dr hab. Aldona Skudrzyk z Uniwersytetu Śląskiego, od której po zakończeniu uroczystości Magda otrzymała osobiste gratulacje. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszych!