Lekcja Wolności 1989 – 2014

lekcja4 czerwca 2014 r. przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 r. Z tej okazji w naszym gimnazjum zorganizowana została wystawa dotycząca życia codziennego w epoce PRL.
O eksponaty zadbało grono pedagogiczne, które miało okazję podzielić się swoimi osobistymi doświadczeniami z okresu PRL. Kartki na żywność, znaczki, obrazki z gumy Donald, sprzęty gospodarstwa domowego, to tylko niektóre elementy wystawy.
Nauczyciele przeprowadzili również z uczniami pogadanki na temat minionych dziejów, jak również przedstawili przygotowaną specjalnie z okazji tak ważnej rocznicy, prezentację multimedialną.

4 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia dotycząca wydarzeń sprzed 25 lat. Dzięki przestawieniu pt. „Świętowanie wolności” uczniowie mogli choć na chwilę poczuć klimat Polski Ludowej. Młodzież pojawiła się na sali z biało – czerwonymi chorągiewkami, które przygotowała specjalnie na tę okazję. Po przedstawieniu, pani dyrektor podała wyniki szkolnego konkursu dotyczącego czasów komunizmu w Polsce. Zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i punkty na Gospodarza Szkoły. Na zakończenie gimnazjaliści zostali zachęceni przez panią dyrektor do przeprowadzenia rozmów w domu z rodzicami, dziadkami na temat wydarzeń z 1989 r. Przypomniała ona również słowa św. Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę”.