Kolejny rok szkolny za nami!

Ostatni tydzień roku szkolnego to zawsze okres podsumowań. 24 czerwca odbyły się w naszej szkole Gimnazjalne Prezentacje, podczas których w obecności przedstawicieli władz gminy, sponsorów, przyjaciół szkoły, Rady Rodziców, grona pedagogicznego zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe najlepszym uczniom w szkole oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Uroczystość została przygotowana w duchu pirackiej przygody. Uczniowie zdawali przed kapitanem (Panią Dyrektor) relację z morskich wojaży na świerklańskich głębinach oceanu wiedzy. Okazało się, że rok szkolny 2013/2014 przyniósł wiele skarbów, bo wyróżniono i nagrodzono aż 41 uczniów. Uczniowie ci otrzymują świadectwa z wyróżnieniem. Wśród nich znajdują się również stypendyści. Stypendia naukowe otrzymają: Patrycja Brodawka z kl. Ib, Marcelina Mrowiec z kl. Ic, Katarzyna Rduch z kl. Id, Natalia Fydrych z kl. Id, Jakub Marcinkiewicz z kl. Id, Klaudia Sobik z kl. IIb oraz Kinga Brudny z kl. IIIc. Stypendia sportowe otrzymają z kolei: Weronika Dąbrowska z kl. IIa oraz Dominika Filec z kl. IIIa. Tytuł Prymusa Gimnazjum otrzymuje w tym roku szkolnym Katarzyna Rduch z kl. Id, natomiast Prymusem Absolwentów zostaje Kinga Brudny z kl. IIIc. Warto dodać, że Kinga jednocześnie osiągnęła najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego w naszej szkole, za co też została odpowiednio nagrodzona. Pochwały należą się w tym miejscu wszystkim uczniom klas III oraz nauczycielom, którzy z nimi pracowali, bo tegoroczne wyniki zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego z wszystkich części są satysfakcjonujące. Osiągnęliśmy wyniki powyżej średniej powiatu rybnickiego, województwa śląskiego, a nawet kraju, o czym można się przekonać, odwiedzając stronę internetową www.oke.jaworzno.pl.
Więcej na temat osiągnięć, wyników egzaminów oraz klasyfikacji uczniów w roku szkolnym 2013/2014 można przeczytać w czerwcowym wydaniu gazetki „Graffiti”.
Oprócz gratulacji, które Pani Dyrektor złożyła uczniom i ich rodzicom podczas uroczystości szczególne podziękowania zostały skierowane w stronę sponsorów i przyjaciół szkoły, którzy wspierali i wspierają finansowo oraz rzeczowo świerklańskie gimnazjum, a są to:
Kwiaciarnia ,,Maja – Joanna i Zbigniew Machoczek,
Salon Fryzjerski ,,Miraż – Mireli Wołczyk,
Salon fryzjerski – Janina Gryt,
Galeria fryzur ,,Madar”- Marzena Pszątka,
Salon kosmetyczny ,,Metamorfoza”- Joanna Pawela,
Salon fryzjerski – Jolanta Gromotka,
Rodzinny Park Atrakcji – Krystyna Kulczycka,
,,Firma ,,GRAS” Rafała Grabary,
Firma ,,Semi”- Kazimierz Nosiadek,
Sklep ,,Gardini” Kariny Węglarek,
Sklep ,,U Joli”- Jolanta Ficek,
Firma IKAD- Elektro Karol Cichy,
Salon Fabryczny Adriano – Damiani Grzegorza Kopczyńskiego,
,,Bistro pod napięciem”- Grzegorz Ulman,
Pawilon Meblowy ,,PIK” Marcina Piksy,
Sklep Przemysłowy Teresa, Jacek Szweda,
Piekarnia Huberta Sobocika,
Klub Sportowy ,,LKS Forteca Świerklany”- prezes Jarosław Macionczyk,
Państwo Gabriela i Bogdan Marcinkiewicz,
Zakład Remontowo – Budowlany Mirosława i Piotr Dronszczyk,
Pan Jarosław Kocjan,
Pan Krzysztof Studnik.
Dziękujemy przybyłym gościom i sponsorom, a także rodzicom, którzy aktywnie działają w ramach Rady Rodziców za obecność podczas uroczystości oraz pomoc kierowaną w stronę naszej społeczności szkolnej.

25 czerwca uczniowie klas III świętowali zakończenie edukacji gimnazjalnej. Najpierw absolwenci uczestniczyli we Mszy Św. w parafialnym kościele, a potem w sali GOKiR-u uroczystym polonezem rozpoczęli akademię, podczas której dziękowali za wspólnie spędzone chwile i na wesoło w formie autorskiego filmu przedstawili wspomnienia ze wspólnego szkolnego życia. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa.