Karol Miarka wpadł z wizytą…

24 października Gimnazjum im.Karola Miarki w Świerklanach obchodziło Święto Patrona. Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym i Dyrekcją uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, a następnie przemaszerowali w mury szkoły. Część oficjalną dopełniło przemówienie Pani Dyrektor- Marii Rduch. W tym roku obchody święta przybrały nową formę, ponieważ zaproszono na nie samego patrona, fundując jemu samemu oraz zaproszonym gościom – przedstawicielom Urzędu Gminy Świerklany, innych placówek oświatowych oraz Rady Rodziców – i społeczności szkolnej niebanalną podróż w czasie. Specjalny gość, w którego rolę wcielił się uczeń kl. II c Dawid Loch, miał okazję zobaczyć Świerklany z dzisiejszej perspektywy. Uczniowie pod kierunkiem autorek scenariusza – p. Lidii Michalskiej i Ewy Wojcieszek, zaproponowali swojemu patronowi wycieczkę po gminie, podczas której mógł zobaczyć najważniejsze, ciekawe obiekty: szkoły – dawne i obecne, miejsca kultury i kultu religijnego związane z historią miejscowości. O odpowiednią oprawę muzyczną i atmosferę radosnego podróżowania zadbał chór i zespół muzyczny złożony z gimnazjalistów pod batutą p. Marii Skrobol.