Kampania „Młodzież kibicuje bezpiecznie”

Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych, uczenie szacunku i tolerancji oraz dostarczanie wzorców kulturalnego uczestnictwa w imprezach sportowych. Kampania organizowana jest przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty. Związana tematycznie z Euro 2012, w tym z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa imprez sportowych, kształtowania postaw fair-play w sporcie oraz prezentacji dobrych praktyk.

W związku z tą kampanią, 19 marca odbyło się spokanie z policjantami, sędzią piłkarską -Magdaleną Figurą i piłkarzem Piasta Gliwice – Wojciechem Lisowskim. Ponadto uczniowie naszej szkoły – Bartosz Brych i Miłosz Masłowski biorą udział w konkursie „Kibicuję z piosenką”, organizowanym przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty. Autorem tekstu jest Miłosz, rapuje Bartek.

Poniżej prezentujemy tekst konkursowej piosenki oraz artykuł z „Tygodnika Rybnickiego” na temat Kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie” w naszym gimnazjum.

ODDANI I KULTURALNI – tekst piosenki konkursowej
Artykuł „Młodzi kibicują bezpiecznie” zamieszczony w Tygodniku Rybnickim.