Grudzień w naszej szkole

Grudzień to miesiąc bogaty w spotkania, podczas których składamy sobie życzenia, podsumowujemy dotychczasowe osiągnięcia. Także w naszym gimnazjum nie zabrakło okazji do wspólnego świętowania.

„ANIOŁY CYKORY, MIKOŁAJ I JEGO PRALINKI”

6 grudnia nauczyciele gimnazjum w Świerklanach przygotowali dla uczniów nie lada niespodziankę – przedstawienie zatytułowane „Anioły Cykory, Mikołaj i jego Pralinki”. W rolę nieco tchórzliwych aniołów wcieliły się Panie: Ewa Spandel, Aleksandra Fojcik, Hanna Wieczorek i Joanna Hauder. Pralinkami były Panie: Anna Mika i Lidia Michalska. Mikołaja brawurowo odegrał Ks. Krzysztof Jończyk. Reniferem była Pani Sylwia Masłowska. Wiersz otwierający przedstawienie z przejęciem recytowała Pani Julia Cabała. Przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem. Uczniowie nagrodzili występ nauczycieli gromkimi oklaskami.

Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w galerii na stronie gimnazjum.

SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA CZŁONKÓW RADY RODZICÓW

13 grudnia w Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach miło miejsce uroczyste spotkanie opłatkowe przedstawicieli Rady Rodziców i zaproszonych gości, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz lokalnych. Przy świątecznym stole zasiedli między innymi zastępca wójta gminy Antoni Polok, sołtys Świerklan Dolnych Krzysztof Klyta, a także Ksiądz Jan Klyczka. Zebrani goście obejrzeli bożonarodzeniowe przedstawienie w gwarze śląskiej przygotowane przez Panią Ewę Wojcieszek i wybranych uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Spektakl zatytułowany „Betlyjka” został opracowany w oparciu o „Elementarz Śląski” Marka Szołtyska. O oprawę muzyczną zadbała Pani Maria Skrobol. Zebrani mieli okazję usłyszeć występ zespołu „Aulos” z klasy z innowacją pedagogiczną „Młodzi Artyści”. Spotkanie uświetniły również kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów oraz zespołu Togheter, który z tej okazji wystąpił po raz pierwszy w nowych strojach ludowych.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii na stronie gimnazjum.

WYJAZD DO TEATRU

W ramach edukacji teatralnej 18 grudnia uczniowie klas drugich pojechali do Teatru Ziemi Rybnickiej na inscenizację „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Kasprzyk. Jak zawsze  przed spektaklem uczniowie zostali przygotowywani do odbioru przedstawienia, natomiast po spektaklu nastąpiło szczegółowe omówienie. Obejrzenie przedstawienia pomogło uczniom w zrozumieniu lektury, ponieważ dziewiętnastowieczny język Fredry może nastręczać wiele trudności młodemu odbiorcy.

KLASOWE SPOTKANIA OPŁATKOWE

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 21 grudnia, w naszym gimnazjum odbyły się klasowe spotkania opłatkowe. Uczniowie mieli okazję złożyć sobie oraz nauczycielom życzenia oraz podzielić się opłatkiem.