Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku, 14 października, obchodzony był w naszym gimnazjum Dzień Edukacji Narodowej. ZOBACZ ZDJĘCIA. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali scenki z codziennej pracy nauczyciela. Odbyła się konferencja oraz lekcje pokazowe z j. polskiego, matematyki, lekcji wychowania fizycznego i plastyki. W rolę uczniów wcielili się wybrani nauczyciele, a w rolę nauczycieli wcielili się sami uczniowie. Nauczyciele musieli wykazać się umiejętnością stosowania zasad ortografii podczas pisanego dyktanda, umiejętnością liczenia dość podchwytliwych zadań matematycznych, czy też musieli pokazać swoje talenty plastyczne, rysując na balonie karykaturę swojego kolegi z ławki. Na koniec każdy z nauczycieli biorących udział w lekcji pokazowej musiał wykonać trzy rzuty do kosza i w ten sposób mógł się pochwalić swoim bystrym okiem i trafnością. Jak się okazało uczniowie ocenili wszystkich nauczycieli pozytywnie, na koniec wręczając im swoje serce wdzięczności za trud, jaki wkładają w dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą.
NATOMIAST PANI DYREKTOR PODZIĘKOWAŁA ZA TRUD PRACY W SZKOLE PRACOWNIKOM DYDAKTYCZNYM, ADMINISTRACYJNYM I OBSŁUDZE SZKOŁY.
Podczas akademii pani dyrektor przedstawiła również całej społeczności szkoły raport z ewaluacji zewnętrznej, która we wrześniu była przeprowadzona w naszym gimnazjum. Byliśmy świadomi swoich mocnych stron, ale zewnętrzna ocena poziomu edukacji, bezpieczeństwa, jak i atmosfery panującej u nas w szkole jeszcze bardziej nas cieszy. ,,Oby tak dalej” – usłyszeliśmy! I zamierzamy trzymać poziom!