Dyktando (nie tylko) dla mistrzów

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie sprawdzającym znajomość ortografii. Konkurs odbył się w szkole, a karty odpowiedzi zostały przesłane do siedziby organizatora. Na ich podstawie organizator (Instytut Rozwoju Oświaty) wyłonił zwycięzców. W rankingu końcowym dwie uczennice naszego gimnazjum znalazły się w pierwszej piętnastce. Katarzyna Rduch zajęła miejsce 7., od najlepszego uczestnika dzieliło ją tylko 6 punktów, natomiast Marcelina Mrowiec zajęła miejsce 15. Uczennice otrzymają dyplom wyróżnienia, natomiast pozostałe uczestniczki tj. Klaudia Knura, Sandra Kocjan, Wiktoria Studnik, Zuzanna Wowra, Julia Rduch, Monika Maciończyk, Daria Lanuszny dostaną dyplom uznania. Warto dodać, że w tych ogólnopolskich zmaganiach ortograficznych na poziomie gimnazjum udział wzięło 756 uczniów, w tym 314 uczniów z woj. śląskiego. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!