Dni Promocji Zdrowia

Dyrektor Gimnazjum informuje, że od 5 -7 czerwca 2013 r. odbywają się Szkolne Dni Promocji Zdrowia. Harmonogram Szkolnych Dni Promocji Zdrowia przedstawia się następująco:

Środa, 5.06.2013 r. – zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem
Od godziny 9.00 międzyszkolny turniej lekkoatletyczny oraz mecz siatkówki dziewcząt – pod honorowym patronatem profesora Jerzego Buzka.
W zawodach biorą udział m.in. reprezentanci naszego gimnazjum. Nauczyciele uczący, jeżeli nie mają braków w realizacji podstawy programowej, mogą iść
z uczniami kibicować. W podsumowaniu zawodów biorą udział wszyscy uczniowie gimnazjum.

Czwartek, 6.06.2013 r. godz. 8.45 – 13.15
W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych – obchodzony jest Dzień Dziecka
8.45 – spotkanie z wychowawcami, sprawdzenie obecności; przydział sal lekcyjnych taki, jak na zebrania z rodzicami
9.00 – 13.00 – zajęcia sportowe – SPARTAKIADA NA WESOŁO:
– mecz palanta
– przeciąganie liny
– rzut gumowcem
– wyścig sprawnościowy
Podczas zawodów sportowych higienistka szkolna będzie mierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.
Opiekę nad uczniami poszczególnych klas sprawują nauczyciele uczący w środę na 2,3,4,5,6 godzinie lekcyjnej.
13: 05 – spotkanie wychowawcami, sprawdzenie obecności, rozdanie czekolad.

Piątek, 7.06.2013 r.
2 pierwsze lekcje odbywają się zgodnie z planem. Na lekcji 3 – w sali gimnastycznej – rozdanie nagród i dyplomów za udział w spartakiadzie.
Na 4 i 5 godzinie lekcyjnej klasy II będą prezentować swoje projekty edukacyjne. Udział
w prezentacjach, w roli obserwatorów, biorą również uczniowie klas I.
W tym samym czasie klasy III wysłuchają wykładu dyplomowanego dietetyka na temat zdrowego odżywiania oraz wezmą udział w dyskusji z panią Anną Zniszczoł na temat szkodliwości palenia papierosów (w nawiązaniu do Światowego Dnia bez Tytoniu). Klasy III będą podzielone – dziewczyny spotkanie z dietetykiem, chłopcy z panią Zniszczoł i później zamiana.
Pozostałe lekcje (6,7,8,9 godzina lekcyjna) odbywają się zgodnie z planem obowiązującym na piątek.
Proszę uczniów i nauczycieli o zaangażowanie i aktywny udział w organizowanym przedsięwzięciu.