Bardzo pracowity, ale i owocny tydzień śpiewających artystek!!!

19 marca Międzyszkolny Chór GAUDEO wziął udział w dwóch bardzo znaczących imprezach muzycznych.

„GOODNIGHT, SWEETHEART” – to tytuł piosenki, która pozwoliła zdobyć zespołowi tytuł laureata w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej w Knurowie. Koncert laureatów i szczegółowe wyniki poznamy w kwietniu.
XVIII Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej - Knurów 2013

Kolejnym sukcesem młodych wokalistek, było zdobycie drogą eliminacji rejonowych, które odbyły się w MOK w Czerwionce- Leszczynach, przepustki do Finału XX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza – „Śląskie Śpiewanie” 2013. Finał odbędzie się 6-7 maja w Piekarach Śląskich. Tu zespół zawalczy o miejsce i być może udział w koncercie galowym.
W roku jubileuszu 20-lecia konkursu oraz 60-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk wszyscy miłośnicy śpiewu ludowego spotkają się na koncercie galowym „Ślaskiego Śpiewania” 2 czerwca 2013 roku w Chorzowskim Centrum Kultury na wielkie święto śląskiej pieśni ludowej.

eliminacje rejonowe do Ślaskiego Śpiewania 2013

20 marca natomiast, dwie solistki z naszego gimnazjum Asia Paczkowska z kl. III b oraz Ola Benisz z kl. III d wzięły udział w przesłuchaniach do kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej w Zabrzu, przygotowując po dwie piosenki z repertuaru światowych wykonawców. Rosnąca z roku na rok popularność festiwalu, zaowocowała liczbą przeszło 150 zgłoszeń adeptów sztuki wokalnej z gimnazjów i szkół podstawowych z całego województwa. Spośród grona chętnych, jury: nauczycielka muzyki, mgr Katarzyna Kupiec i nauczycielka języka angielskiego, mgr Iwona Podobińska, wyłoniły trzydziestu finałowych wykonawców.
Tym razem jurorkom przypadł do gustu utwór z repertuaru Joe Cocke’a „You are so beautiful”, w wykonaniu Oli. I to właśnie Ola wystąpi raz jeszcze 10 maja 2013 r. na koncercie finałowym XVIII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Serdeczne gratulacje dla Oli i trzymamy za Nią kciuki podczas koncertu finałowego!
Gratulujemy również Asi, która już zdobyła sukces stając do tak trudnego współzawodnictwa.

A Oli możemy posłuchać TUTAJ!

Kolejnym sukcesem artystycznym, tym razem zespołu wokalnego „TOGETHER” było zdobycie I miejsca w Konkursie Piosenki ogłoszonego przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty „BEZPIECZNIE NA DRODZE”.

Konkurs przebiega dwuetapowo; etap rejonowy (22 marca 2013) organizowany przez Wydział Nadzoru nad Przedszkolami, Szkołami i Placówkami oraz Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach (6 rejonów) oraz etap wojewódzki organizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach- Wydział Strategii i Nadzoru Pedagogicznego.
Zespół wokalny „TOGETHER” naszego gimnazjum będzie reprezentował w kwietniu w etapie wojewódzkim, rejon Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku.
Serdecznie gratulujemy zespołowi i życzymy sukcesów na szczeblu wojewódzkim!!!
konkurs piosenki BEZPIECZNA DROGA etap rejonowy