Artyści dla Korczaka

Uczniowie kl. IIc  naszego gimnazjum w ramach realizowanej od dwóch lat innowacji Artyści dla Korczakapedagogicznej pod nazwą „Młodzi artyści” pod czujnym okiem pani Marii Skrobol, nauczycielki plastyki i muzyki, w ostatnim czasie podjęli się pięknej inicjatywy. W ramach obchodów ROKU KORCZAKOWSKIEGO, który jest obchodzony w całej Polsce, zrealizowali przejmującą wystawę składającą się z niezwykłych rzeźb, które odzwierciedlają postać tego ukochanego wychowawcy młodych Żydów w otoczeniu swoich pociech.

Artyści dla Korczaka 2Wystawa znajduje się w hollu gimnazjum na przejściu z pionu administracyjnego szkoły do sal lekcyjnych. Jest to miejsce niezwykle komunikacyjne, więc można stwierdzić, że Korczak towarzyszy społeczności szkoły na co dzień. Rzeźby są oczywiście jedynie symbolem głębokiej idei pedagogicznej, która przede wszystkim kładzie nacisk na szacunek dla młodego człowieka. Pozostali uczniowie klas II wsparli inicjatywę swoich uzdolnionych artystycznie kolegów i na lekcjach plastyki wykonali plakaty obrazujące założenia pedagogiki Janusza Korczaka i jego kolorowy, przepełniony miłością do dzieci świat. Dzięki tym artystycznym inicjatywom gimnazjum nie tylko odpowiedziało na apel Marszałka Sejmu RP i Rzecznika Praw Dziecka, aby ten rok poświęcić temu wielkiemu pedagogowi, ale przede wszystkim wpisało się w nurt przyjaznej dziecku, twórczej edukacji. Gratulujemy artystycznego przedsięwzięcia! Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów!

Więcej zdjęć w naszej galerii.