3a wydała wyrok… na Antygonę

Uczniowie kl. 3a pod opieką p. Aleksandry Kermel przygotowali niecodzienną lekcję języka polskiego, która odbyła się 23 listopada. Lekcja dotyczyła „Antygony” Sofoklesa. Sala nr 17 w tym dniu pełniła rolę sali rozpraw, na której odbywał się proces przeciwko Antygonie oskarżonej o zbrodnię złamania prawa. W rolę oskarżonej wcieliła się Dominika Kuczera, której obrony podjęła się Agnieszka Ostrzołek. Po przeciwnej stronie zasiadł Kreon, w którego rolę wcieliła się Weronika Gierlotka oraz prokurator-Weronika Piksa. Rozprawę poprowadziła sędzia Agnieszka Mrowiec. Pozostali uczniowie zadbali o odpowiedni nastrój sądu nad winną i doskonale stworzyli atmosferę napięcia w oczekiwaniu na wyrok.

Zabawa stała się pretekstem do poważnych dyskusji, a uczniowie wykazali się profesjonalizmem i niezwykłą kreatywnością. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Gratulujemy zaangażowania!